На гору Говерла

 • Складність

  Складний
 • Протяжність

  10,5 км
 • Тривалість

  5 год
Error: map could not be loaded - a map with ID 1 does not exist. Please contact the site owner.
 • Контрольно-пропускний пункт

  img

  Гора Говерла (2061 мн.р.м) є найвищою гірською вершиною України. Щороку тисячі людей здійснюють сходження на неї. З Говерли відкривається прекрасний вид на Чорногірський хребет. Гора Говерла розташована на межі Закарпатської та Івано-Франківської областей, а еколого-пізнавальна стежка до неї проходить в межах заповідної зони національного парку. Схили цієї гори мають величезне значення, оскільки це дім для багатьох рідкісних, ендемічних та реліктових рослин. Тут ростуть близько 700 видів вищих судинних рослин, 43 з яких занесені до Червоної книги України. Сходження на Говерлу – це не розважальна прогулянка, адже підйом на таку висоту вимагає багато зусиль.
  Маршрут починається з контрольно-пропускного пункту Говерлянського природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ) в урочищі Завоєві (селище Ворохта) і проходить по широкій лісовій дорозі уздовж долини ріки Прут, яка поступово звужується і крутими схилами підходить до дороги.

 • Урочище Форещанка

  img

  В урочищі Форещанка долина Пруту розширюється. З правого боку знаходиться форельне господарство. Пройшовши трохи вперед, зліва від дороги крізь стіну лісу проглядаються будиночки географічного стаціонару Львівського національного університету. Майже всі ліси тут – це середньовікові насадження смереки, рідше – ялиці. Поодиноко зустрічаються бук та явір. Такі мішані ліси супроводжують нас до висоти 1100 м н.р.м. У заплаві ріки Прут зростає сіра вільха. Дорога все крутіше піднімається догори і виходить до навчально-тренувальної спортивної бази “Заросляк”.

 • Спортивна база "Заросляк"

  img

  Від Спортивна база “Заросляк” стежка прямує через смерековий праліс (вік окремих дерев сягає 200-300 років, висота до 30 метрів). При піднятті вверх ліс рідшає і закінчується на його верхній межі (1400 – 1450 м н.р.м.). Ліворуч відкривається вид на велику долину, де бере свій початок ріка Прут, ліва притока Дунаю, найбільшої ріки Західної Європи. З висоти 1800 м н.р.м. починаються альпійські луки.

 • Гора Говерла

  img

  Ще трохи зусиль і найвища вершина Українських Карпат підкорена! Звідси відкривається панорама на велику частину Чорногірського масиву. На північ і північний захід видно хребти Горган з їх вершинами: Сивуля, Добушанка, Горган, Хом’як, Синяк. На південний схід від Говерли протягнувся хребет Чорногора, з півдня – пролягла долина Білої Тиси, а з заходу видніється купол Петроса (2020 м н.р.м).

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

 • Заповніть онлайн форму

  Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

  Онлайн форма
 • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

  Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

  Контакти підрозділів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: