Що працівники національних парків роблять узимку?

Національні природні парки працюють весь рік: співробітники проводять екскурсії для відвідувачів, підгодовують тварин, провадять наукову роботу. Ми поцікавилися, чим іще займаються нацпарки взимку та що корисного можна зробити, коли за вікном завірюха.

  1. Готувати чаї з різнотрав’я

Wowлюди із нацпарку “Північне Поділля” зі школярами готували чаї з локальних рослин, розповідали про особливості збору та корисні властивості лікарських трав.

2. Розробляти нові маршрути

У Національному природному парку "Бойківщина" наступного року планують нову стежку, яка буде етно- і екопізнавальною. Там показуватимуть 100-літню модрину, яка попереджає про перший сніг, місце від криївки, розповідатимуть про культуру Бойківщини. А для цього вже зараз організовують експедиції, зустрічі з місцевими старожилами.

3. Працювати з поліграфією

Працівники НПП "Кременецькі гори" оновили стенд "Сліди звірів" в адмінприміщенні, а в Ужанському нацпарку відновили роботу газети "Східні Карпати", а в нацпарку “Синевир” встановили інформаційні стенди та проводять виставку про захист птахів.

 

4. Підтримувати ЗСУ

У Нижньодністровському нацпарку працівники плетуть маскувальні сітки, окопні свічки роблять співробітники НПП “Бойківщина”, нацпарку "Гетьманський", "Черемоський". Wowлюди з НПП «Сколівські Бескиди» передали на фронт лісові ягоди, мед, збори лікарських рослин, а в Національному природному парку "Північне Поділля" працівники разом зі школярами зробили новорічні іграшки для наших бійців.

НПП "Сколівські Бескиди"

5. Допомагати колегам

Знаємо, що регулярно з подарунками їздить у парки сходу України директор НПП “Синевир”. 2 тонни продуктів та 300 літрів пального зібрали й привезли колегам із деокупованого нацпарку “Кам’янська Січ”, що на Херсонщині, працівники НПП "Нобельський". А співробітники нацпарку "Подільські Товтри" навідалися з подарунками на Сумщину, в Деснянсько-Старогутський національний парк. Wowлюди, ви робите дивовижну справу!

6. Підтримувати тварин і займатися науковою діяльністю

У національному парку “Цуманська пуща” нагадали, що взимку працівники підгодовують диких тварин, заготовляють солонці, копиці з сіном та кормові віники,  моніторять сліди диких тварин та шукають гнізда хижих та рідкісних птахів.

Сліди оленя

7.Дбати про безпеку українців

Попри сніги працівники нацпарку “Голосіївський” прибирали аварійні дерева з-понад доріг, а в нацпарку “Синьогора” облаштували пункт незламності!

Люди в національних парках оберігають природу, навчають школярів і студентів, розвивають українську науку. Відвідуючи національні парки, ви допомагаєте їм робити ці важливі справи!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Побачити та спробувати: у національному парку «Гуцульщина» відкрили музейно-креативний простір «Гуцульська світлиця»

2023 року працівники національного природного парку «Гуцульщина» створили сучасний музейно-креативний простір «Гуцульська світлиця». Музейний, бо в ньому можна оглянути косівську кераміку, різьбу по дереву, ткацькі вироби, писанки, гуцульський стрій і прикраси, які виготовили сучасні майстри. Креативний, бо там проводять майстерки. Ви зможете навчитися:

  • Без категорії
  • Мандри

Ековолонтерство, нетворкінг, всесезонний туризм: чому українці їздять у національні парки

Довкола подорожей національними природними парками України є багато упереджень. Щоб їх спростувати, ми вирішили поспілкуватися з людьми, які обирають національні природні парки для мандрівок. І переконати українців, що подорожувати не страшно.

  • Без категорії
  • Мандри
  • Наука

Біленький пісок, утеплений будинок і 1400 км по добрій дорозі: як блогер Євгеній Довгалюк їздив у Шацький нацпарк

Екоактивіст, дослідник природи озера Супій на Київщині Євгеній Довгалюк поставив собі за мету об’їхати всі національні парки України та розповісти про свої мандри. У жовтні він разом із командою відвідав Шацький національний природний парк — і ми розпитали Євгенія про цю поїздку.

  • Мандри
  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: