Шкода довкіллю від мін: майже третина України замінована

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Україні, Руслан Стрілець, на своїй сторінці у Facebook повідомив, що Україна одна з найзамінованіших країн світу. Близько 200 тис. кв. км території країни заміновано.

Міна не лише забирає життя, але і здійснює згубний вплив на навколишнє середовище, підсумовує міністр:

Руйнує біорізноманіття

Часто жертвам мін стають тварини, які випадково на них стають. Розгублені й налякані, вони покидають територію і масово мігрують. Часто нові території не мають відповідних умов для існування виду. Таким чином, гине біорізноманіття.

Руйнує ліс

Одна з найбільш вразливих до мінування екосистем є ліси. Через детонацію міни виникає лісова пожежа. Якщо загоряння не сталося, уламки потрапляють у дерева, що спричинює корозію та отруєння рослинності.

 

Пожежа у національному природному парку "Білобережжя Святослава"

Заважає берегти заповідники

Через заміновану територію працівники заповідних зон не мають доступу до території. Процеси збереження заповідника ускладнюються.

 

Міни у природному заповіднику "Древлянський"

Згідно з даними, знешкоджено більше 175,000 боєприпасів, обстежено територію площею 67,639 га. Для розмінування всієї території - потрібно 10 років.

Міністр закликає бути обережними та оминати потенційно небезпечні ділянки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Чи зможете ви викликати таксі з розрядженого смартфона? Заряджаємо свою “батарейку”

68 % українців не планують відпустку цього року — показало опитування Rakuten Viber, яке пройшли 100 000 українських користувачів. Українці працюють на перемогу, картають себе за відпочинок.

  • Мандри

Події для природоохоронців. Травень

Цього тижня в Україні відзначають День вишиванки, у багатьох містах проводять дні музеїв. Національні парки теж долучаються до святкування! У цій добірці зібрали можливості, які пропонують природоохоронні організації. Тут і фототури, і забіги, і гранти, і конкурси, і навчання.

  • Без категорії

6 національних природних парків презентували нові сайти

6 національних парків представили нові сучасні сайти з інформацією про маршрути, контакти, перелік активностей, можливості де зупинитися та поїсти, детальні описи флори та фауни установи.

  • Без категорії
  • Оперативно

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: