Шкода довкіллю від мін: майже третина України замінована

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Україні, Руслан Стрілець, на своїй сторінці у Facebook повідомив, що Україна одна з найзамінованіших країн світу. Близько 200 тис. кв. км території країни заміновано.

Міна не лише забирає життя, але і здійснює згубний вплив на навколишнє середовище, підсумовує міністр:

Руйнує біорізноманіття

Часто жертвам мін стають тварини, які випадково на них стають. Розгублені й налякані, вони покидають територію і масово мігрують. Часто нові території не мають відповідних умов для існування виду. Таким чином, гине біорізноманіття.

Руйнує ліс

Одна з найбільш вразливих до мінування екосистем є ліси. Через детонацію міни виникає лісова пожежа. Якщо загоряння не сталося, уламки потрапляють у дерева, що спричинює корозію та отруєння рослинності.

 

Пожежа у національному природному парку "Білобережжя Святослава"

Заважає берегти заповідники

Через заміновану територію працівники заповідних зон не мають доступу до території. Процеси збереження заповідника ускладнюються.

 

Міни у природному заповіднику "Древлянський"

Згідно з даними, знешкоджено більше 175,000 боєприпасів, обстежено територію площею 67,639 га. Для розмінування всієї території - потрібно 10 років.

Міністр закликає бути обережними та оминати потенційно небезпечні ділянки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Учитися говорити простіше. Співробітники нацпарків і заповідників пройшли тренінг з комунікації

“Якщо ми будемо й далі робити свою роботу, але висловлюватися простіше, то наші ідеї знайдуть більше читачів, слухачів і прихильників”: 17-19 травня Українська природоохоронна група провела комунікаційний тренінг для співробітників природоохоронної галузі.

  • Без категорії
  • Війна
  • Конференція
  • Наука

Ніч у музеї, розлив Десни і вода з присмаком м’яти: мандрівка в Мезинський нацпарк

Мандрівник Євгеній Довгалюк, який досліджує природу озера Супій у Київській області, вирішив відвідати з друзями всі національні парки України. Сьогодні розповідаємо про поїздку до Мезинського національного парку в Чернігівській області.

  • Мандри
  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: