Шкода довкіллю від мін: майже третина України замінована

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Україні, Руслан Стрілець, на своїй сторінці у Facebook повідомив, що Україна одна з найзамінованіших країн світу. Близько 200 тис. кв. км території країни заміновано.

Міна не лише забирає життя, але і здійснює згубний вплив на навколишнє середовище, підсумовує Міністр:

Руйнує біорізноманіття

Часто жертвам мін стають тварини, які випадково на них стають. Розгублені й налякані, вони покидають територію і масово мігрують. Часто нові території не мають відповідних умов для існування виду. Таким чином, гине біорізноманіття.

Руйнує ліс

Одна з найбільш вразливих до мінування екосистем є ліси. Через детонацію міни виникає лісова пожежа. Якщо загоряння не сталося, уламки потрапляють у дерева, що спричинює корозію та отруєння рослинності.

 

Пожежа у національному природному парку "Білобережжя Святослава"

Заважає берегти заповідники

Через заміновану територію працівники заповідних зон не мають доступу до території. Процеси збереження заповідника ускладнюються.

 

Міни у природному заповіднику "Древлянський"

Згідно з даними, знешкоджено більше 175,000 боєприпасів, обстежено територію площею 67,639 га. Для розмінування всієї території - потрібно 10 років.

Міністр закликає бути обережними та оминати потенційно небезпечні ділянки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Всесвітній день водно-болотних угідь

Болота займають 2 % території України — це майже як уся Закарпатська область. Найбільше боліт на Поліссі: у Рівненській, Волинській та Чернігівській областях. Цьогорічне гасло Всесвітнього дня водно-болотних угідь — “Час відновити водно-болотні угіддя”. Дослідники з National Geographic розповіли, за що ж людство має бути вдячне болотам. Ми обрали 4 яскраві цитати: — Болота діють як […]

  • Екологія
  • Охорона

Події для природоохоронців. 1-7 лютого

Цього разу зібрали онлайн- і офлайн-події про відновлення та захист природи, прогулянки, конференції та книжкові новини. Екоактивістам із Києва. 1 лютого до 16:00 можна зареєструватися на зустріч з командою Управління екології щодо захисту водних об’єктів. Сама зустріч відбудеться 3-го лютого. Реєстрація та подробиці: http://surl.li/eqqpt  Українська Природоохоронна Група – UNCG, ГО “Екосфера” та Environment People Law […]

  • Конференція
  • Екологія

Збираєтеся на лижі? Заїдьте у національний парк!

Нарешті на гірськолижних курортах синоптики прогнозують сніг і морозець. Якщо збираєтеся на лижі, заїдьте по дорозі в національний парк! Кожен національний парк має пізнавальні маршрути, які об’єднують найцікавіше — водоспади, скелі, потічки, архітектурні та природні пам’ятки. Які саме парки найкраще відвідати, вирушаючи на лижі, підказує туристичний експерт Сергій Підмогильний. Буковель: Карпатський національний природний парк Драгобрат: […]

  • Без категорії
  • Мандри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: