Українські науковці підготували проєкт створення природоохоронного району в Антарктиці

Україна стала співініціатором створення морських природоохоронних районів в Антарктиці. Що це означає?

Ірина Ставчук, заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції повідомила, що українські науковці вже підготували проєкт створення природоохоронного району довкола станції «Академік Вернадський», у районі Аргентинських островів. Він включає морський і суходольний компоненти та стане частиною великого охоронного району довкола Антарктичного півострова. Наразі він стане моніторинговим полігоном для відстежування швидких змін у екосистемі Південного океану, викликаних змінами клімату.

Ірина Ставчук про це заявила під час віртуальної зустрічі  29 вересня 2021 року під головуванням Комісара ЄС з питань довкілля, морської політики та рибальства Віргініюса Сінкявичюса. Єврокомісар ініціював зустріч з країнами-членами Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики, щоб напередодні 40-го засідання Комісії обговорити питання створення морських природоохоронних районів у Східній Антарктиці, морі Веддела та  уздовж Антарктичного півострова.

“Україна висловлює повну підтримку ініціативам створення морських охоронюваних районів у Східній Антарктиці, у морі Веддела та довкола Антарктичного півострова, і приєднується у якості співініціатора створюваних районів”, -  Ірина Ставчук.

Україна готова долучитись до організації та проведення спільних експедиційних досліджень у Східній Антарктиці і запрошує науковців інших країн долучатися до спільних досліджень. Вже починаючи з антарктичного літа 2022-2023 років у дослідженнях можна використовувати нещодавно придбане Національним антарктичним науковим центром науково-дослідне судно «Джеймс Кларк Росс» – колишнє судно Британської Антарктичної Служби.

Нагадаємо, що 28 квітня 2021 року Єврокомісар Віргініюс Сінкявічюс провів першу зустріч міністрів, на якій приєдналися нові члени та виступили як прихильники пропозиції створення морських природоохоронних районів у Східній Антарктиці, морі Веддела та  уздовж Антарктичного півострова. Тому в умовах нинішньої кризи втрати біорізноманіття та зміни клімату, ЄС знову закликає всіх членів Комісії вжити рішучих заходів щодо збереження унікального та багатого біорізноманіття та екосистем Південного океану.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Побачити та спробувати: у національному парку «Гуцульщина» відкрили музейно-креативний простір «Гуцульська світлиця»

2023 року працівники національного природного парку «Гуцульщина» створили сучасний музейно-креативний простір «Гуцульська світлиця». Музейний, бо в ньому можна оглянути косівську кераміку, різьбу по дереву, ткацькі вироби, писанки, гуцульський стрій і прикраси, які виготовили сучасні майстри. Креативний, бо там проводять майстерки. Ви зможете навчитися:

  • Без категорії
  • Мандри

Ековолонтерство, нетворкінг, всесезонний туризм: чому українці їздять у національні парки

Довкола подорожей національними природними парками України є багато упереджень. Щоб їх спростувати, ми вирішили поспілкуватися з людьми, які обирають національні природні парки для мандрівок. І переконати українців, що подорожувати не страшно.

  • Без категорії
  • Мандри
  • Наука

Біленький пісок, утеплений будинок і 1400 км по добрій дорозі: як блогер Євгеній Довгалюк їздив у Шацький нацпарк

Екоактивіст, дослідник природи озера Супій на Київщині Євгеній Довгалюк поставив собі за мету об’їхати всі національні парки України та розповісти про свої мандри. У жовтні він разом із командою відвідав Шацький національний природний парк — і ми розпитали Євгенія про цю поїздку.

  • Мандри
  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: