Виставку “Тепле Поділля — скарб України” до 29 жовтня можна відвідати у Львові

З 16 до 29 жовтня Центр Шептицького у Львові запрошує на виставку “Тепле Поділля — скарб України”. Там можна оглянути стенди про регіон, познайомитися з його природними, архітектурними, культурними перлинами, оцінити туристичні можливості Дністровського каньйону.

Тепле Поділля — це регіон на півдні Тернопільської області з мальовничими ландшафтами каньйонів Дністра і його лівосторонніх приток: Коропця, Стрипи, Джурина, Нічлави, Збруча та інших малих річок. Багато пам’яток регіону лежить на території та поблизу Хотинського та Галицького національних природних парків, але передусім Тепле Поділля — це парки "Дністровський каньйон" і "Подільські Товтри".

Для Сергія Підмогильного і його колег проєкт “Тепле Поділля” почався з 1996 року, коли команда стала возити туристів сплавлятися Дністром. Відтоді вони розвивають туристичний потенціал регіону: взаємодіють з громадами та туристичними бізнесами, працюють з установами природно-заповідного фонду, встановлюють знаки біля пам’яток.

2023 року команда виграла грант від Українського культурного фонду, завдяки якому розробила віртуальні тури та 3D-панорами пам’яток, оцифрувала спадщину кількох музеїв регіону — усі матеріали можна знайти на сайті проєкту, а стенди, які показують красу регіону, побачити на “мандрівній” виставці. Після Львова проєкт презентуватимуть на Тернопільщині: з 30 жовтня — у Чорткові та інших громадах Теплого Поділля.

Комунікаційниця wownature Анастасія побувала на відкритті виставки та поговорила з відвідувачами:

Наталя: “Я чула про проєкт “Тепле Поділля” і раніше, але саме на виставці усвідомила, наскільки він масштабний. Дуже вразила його технологічність, наприклад, використання VR-технологій розбурхує уяву і розпалює бажання відвідати всі ці об’єкти наживо. Деякі з локацій я вже мала нагоду побачити раніше, як-от Заліщики та долину Дністра, але обов’язково запланую поїздку по печерах, яких, виявляється, так багато в регіоні. Чудовий і дуже потрібний проєкт! Тішуся, що такі круті ініціативи реалізуються настільки якісно”.

Володимиру, досвідченому мандрівнику зі Львова, сподобалися світлини на стендах, зокрема панорама міста Чортків. Однак, каже, для кращого сприйняття інформації хотів би потрапити також на зустріч, де б розповіли про локації та показували їх на фото.

Запрошуємо відвідати виставку, стежити за проєктом і неодмінно побачити красу Теплого Поділля на власні очі!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: