Швейцарський фонд з протимінної діяльності (Swiss Foundation for Mine Action, FCD) 26 травня провів вебінар для працівників Древлянського заповідника та Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Останній був повністю окупований вже в перші дні вторгнення, а Древлянський – частково. Тепер значна частина їх територій є небезпечними для перебування через сотні або й тисячі мін та нездетонованих боєприпасів. Під час бойових дій близько 30% боєприпасів не розриваються й багато років можуть бути загрозою для працівників та відвідувачів.
Швейцарський фонд з протимінної діяльності працює з 2015 року й здійснює технічне обстеження й інформування населення про правила безпеки на замінованих та потенційно замінованих територіях.
Працівникам заповідників розповіли про типи вибухонебезпечних предметів, небезпечні місця та поведінка в таких місцях, офіційні та неофіційні позначення потенційно небезпечних місць. Варто пам’ятати, що випалювання території — міф. Це не допомагає знешкодженню вибухонебезпечних предметів, особливо тих як знаходяться під землею й не знімає необхідності здійснювати професійне розмінування території.
Пам’ятка ДСНС щодо правил поведінки населення у разі виявлення підозрілого предмета https://nus.org.ua/wp-content/uploads/2022/01/pravila.pdf