Зимові свята в національних парках. Грудень

Національні парки працюють увесь рік. На свята працівники проводять майстерки для школярів, влаштовують свята для гостей, облаштовують фотозони, як-от Слобожанський нацпарк.

Коли ми готували цю добірку, гріло серце, що незалежно від регіону українці звертаються до традицій: хустками хвалилися і на заході, і на півночі, і в центрі країни, вечорниці проводили і на Чернігівщині, і на Буковині. Розповідаємо про те, як минув грудень у нацпарках. 

Ялинкові прикраси

З учнями шкіл wowлюди з нацпарку “Бойківщина” робили віночки та янголят, а в нацпарку “Подільські Товтри” — різдвяні свічки. Працівники Нижньодністровського нацпарку, парку “Кармелюкове Поділля”, “Королівські Бескиди” та  “Гуцульщина” робили з дітками ялинкові прикраси, працівники Слобожанського НПП — листівки. У Гетьманському парку провели конкурс паперових сніжинок, а працівники нацпарку “Північне Поділля” виготовляли з дітьми лісовиків із шишок. Крім того, wowлюди з цього парку влаштували свято для людей з інвалідністю, а майстерку з виготовлення новорічних прикрас для старших людей провели в нацпарку “Пирятинський”. Чудова ідея — працювати не тільки з дітьми, а й дорослими!

Альтернативні ялинки

Альтернативу ялинці — хвойну композицію — виготовляли з малечею працівники НПП “Верховинський” та екоосвітянка з Вижницького нацпарку, чудові ялинки зробили зі школярами працівники парку “Сколівські Бескиди”. Також екологічні ялинки виготовляли в нацпарку “Голосіївський”, а в нацпарку “Подільські Товтри” та Деснянсько-Старогутському нацпарку провели конкурс альтернативних ялинок і композицій. 

Подарунки для ЗСУ

Традиційного різдвяного павука плели в нацпарку “Гуцульщина”, діти також виготовили листівки для воїнів ЗСУ, а в національному парку “Сколівські Бескиди” зробили новорічні іграшки для захисників. Працівники Пирятинського нацпарку щороку на Миколая навідують родину загиблого в 2014 році природоохоронця Максима Аранчія, вітають зі святом сина захисника України.

Андріївські вечорниці

Ворожили, співали пісень і займалися рукоділлям wowпрацівниці нацпарків “Мезинський”  і нацпарку “Черемоський”. Відео з нацпарку "Черемоський" дивіться на сторінці парку.

Миколай

На Миколая влаштували свято з подарунками та конкурсами в Мезинському нацпарку та в парку “Гуцульщина”, де провели святковий ярмарок на підтримку ЗСУ, влаштували майстерки та розклали ватру. 

Нацпарк "Гуцульщина"

Різдво

На Різдвяний ярмарок запрошує нацпарк “Сколівські Бескиди”. Вторговані кошти передадуть на протизастудні ліки хлопцям і дівчатам на фронт.

Попереду ще багато свят, чекаємо на новини з наших нацпарків. Надихайтеся ідеями колег, проводьте події, запрошуйте відвідувачів — не дайте окупантам забрати в українців відчуття дива!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Ековолонтерство, нетворкінг, всесезонний туризм: чому українці їздять у національні парки

Довкола подорожей національними природними парками України є багато упереджень. Щоб їх спростувати, ми вирішили поспілкуватися з людьми, які обирають національні природні парки для мандрівок. І переконати українців, що подорожувати не страшно.

  • Без категорії
  • Мандри
  • Наука

Біленький пісок, утеплений будинок і 1400 км по добрій дорозі: як блогер Євгеній Довгалюк їздив у Шацький нацпарк

Екоактивіст, дослідник природи озера Супій на Київщині Євгеній Довгалюк поставив собі за мету об’їхати всі національні парки України та розповісти про свої мандри. У жовтні він разом із командою відвідав Шацький національний природний парк — і ми розпитали Євгенія про цю поїздку.

  • Мандри
  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: