31 пікап для охорони Карпат

Вісім національних парків та заповідників Карпатського регіону отримали 31 автомобіль типу пікап для охорони території. Автівки закуплено в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні», що фінансується урядом Німеччини через Банк розвитку KfW.

Праліси та старовікові ліси, рідкісні види тварин та рослин, деякі з яких зустрічаються лише у Карпатах, унікальні природні об’єкти – це все охороняється національним та міжнародним законодавством. Проте, без фізичної охорони на місці не вдасться зберегти ці неповторні природні цінності.

«Те, що ви можете побачити в Українських Карпат – не знайдеш ніде у Європі. Це цілі долини, вкриті старовіковими буковими, ялиновими лісами і це щось дуже унікальне. Деякі з них є об’єктами Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО як Єллоустоун чи Серенгеті», розповів керівник українсько-німецького проекту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» Міхаель Бромбахер.

Тисячі гектарів найціннішої природи України охороняють працівники служби державної охорони. Щодня вони долають кілометри, щоб патрулювати територію чи зупинити правопорушення. У ситуації пожежі, випадку браконьєрства чи інших незаконних дій – надзвичайно важлива оперативність. Без прохідного та надійного транспорту не обійтися. Саме тому, в рамках українсько-німецького проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» восьми цільовим природно-заповідним установам Карпатського регіону було передано 31 автомобіль типу пікап.

«Останній автомобіль, Ниву, ми отримали ще десять років тому. З новими автівками зможемо ефективніше реагувати на пожежі чи правопорушення. Але питання не лише у перевезенні людей. Часто потрібно взяти з собою бензопилу, лопату. І тут пікапи нам будуть дуже помічні», – зауважив Олександр Киселюк, заступник директор з наукової роботи Карпатського національного природного парку.

Під час офіційного вручення також було представлено перші комплекти уніформи для працівників служби державної охорони природно-заповідного фонду. Паралельно із заходами з підтримки матеріально-технічного забезпечення, працівників цільових установ навчають інструментарію для просторового моніторингу та звітування SMART, який дозволяє у реальному часі зберігати та синхронізувати дані патрулювання чи наукових досліджень на сервері, а також здійснювати їхній аналіз та формувати звіти.

Проєктом «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» також здійснюються інвестиції у розроблення планів розвитку цільових установ, в покращення інфраструктури, підтримку місцевого населення, розвиток екотуризму, підсилення управління природно-заповідним фондом України тощо.

Проєкт «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» реалізовується з метою збереження природних багатств України. Він впроваджується в рамках Німецького Фінансового Співробітництва (ФК) і фінансується німецьким Міністерством економічного співробітництва та розвитку (BMZ) через Кредитну Установу для Відбудови KfW у розмірі 14 млн. євро грантових коштів. Проєкт впроваджується міжнародним консорціумом у складі AHT GROUP AG (керівництво), Дунайсько-Карпатської програми WWF International та Франкфуртського зоологічного товариства. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України несе відповідальність за загальну реалізацію проєкту. Цільові території проєкту: Карпатський національний природний парку (НПП), Верховинський НПП, Вижницький НПП, Яворівський НПП, Ужанський НПП, НПП «Синевир», природний заповідник «Горгани» та Карпатський біосферний заповідник.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Українським паркам передали 200 комплектів протипожежного обладнання

Пожежі, спричинені російською окупацією, нищать природоохоронні території. Тільки за останній тиждень вогонь знищив екосистеми в межах природно-заповідного фонду площею більше 1000 гектарів.  Також у цю пору року ризик лісових пожеж постійно присутній і зростає через осушення торф’яних угідь та посушливих років через зміну клімату. Заповідні території традиційно мобілізуються для боротьби з пожежами, але тепер потрібне […]

  • Охорона
  • Екологія

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник після окупації

Розграбовані офіси, зруйноване обладнання, поранені працівники. Через заміновану територію під час окупації науковці заповідника ще довго не зможуть проводити дослідження унікального об’єкта природно-заповідного фонду. Чим важливий цей заповідник та як вплинула на нього війна? Місце, де відновлюється природа Чорнобильській радіаційно-екологічний біосферний заповідник є наймолодшим та найбільшим заповідником України. Він розташований у межах Зони відчуження та […]

  • Екологія

На Львівщині планують створити нову природно-заповідну територію

У департаменті екології та природних ресурсів ЛОДА повідомили, що розглядають можливість створення заказника місцевого значення «Лагодівський» в межах Перемишлянської територіальної громади та гідрологічної пам’ятки природи місцевого значення «Травертинові джерела» поблизу Львова.     Працівники департаменту працюють над збором погоджень щодо створення вищевказаних об’єктів, після чого будуть розроблені проєкти створення природно-заповідних територій. Рішення про створення цих […]

  • Без категорії
  • Екологія

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: