Як захистити рись в Україні?

У Міндовкіллі затвердили План дій щодо збереження рисі євразійської в Україні. План розробили спільно з Громадською спілкою «Всесвітній фонд природи України».

Експерти та науковці на основі матеріалів, зібраних за останні 30 років, розробили комплекс заходів, щоб захисти цих великих хижаків.

Основними напрямками захисту популяції рисі, згідно з планом є:

– системні ґрунтові наукові дослідження та моніторинг виду;
– збереження середовища її існування та формування екологічних коридорів;
– боротьба з браконьєрством та проведення інформаційно-просвітницьких кампаній населення;
– впровадження рекомендацій ефективного ведення лісового та мисливського господарства.

Рись – найбільша кішка Європи. У дикій природі України її можна ще зустріти у Карпатах та на Поліссі.

Чисельність рисі значно зменшилась через полювання на неї у минулому столітті. Особливо на території Полісся. Вона стала здобиччю через сіро-руде плямисте хутро, яке цінувалося і як трофей, і як матеріал для одягу. Ще донедавна полювання на неї було дозволено, у радянські часи цей вид закликали знищувати як шкідників мисливського господарства.

У 1994 році рись внесли до Червоної книги України зі статусом “рідкісний вид”. Вона охороняється Червоним списком МСОП, CITES та Бернською конвенцією. Сьогодні популяція рисі в Україні оцінюється приблизно в 500 особин — від 400 до 430 особин у Карпатах, і до 100 особин на Поліссі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Про парк

Новини

Горотерапія: походи для військових, ветеранів, родин полеглих захисників і військових волонтерів

Від 2023 року вони пішли ще далі — і спільно із турклубом Nomad.live, ГО ФОРЗА та U.S. Forest Service почали проводити природотерапію: щотижня влаштовують походи для військових, ветеранів, родин полеглих захисників і військових волонтерів.

  • Війна
  • Інклюзивність

Чи зможете ви викликати таксі з розрядженого смартфона? Заряджаємо свою “батарейку”

68 % українців не планують відпустку цього року — показало опитування Rakuten Viber, яке пройшли 100 000 українських користувачів. Українці працюють на перемогу, картають себе за відпочинок.

  • Мандри

Події для природоохоронців. Травень

Цього тижня в Україні відзначають День вишиванки, у багатьох містах проводять дні музеїв. Національні парки теж долучаються до святкування! У цій добірці зібрали можливості, які пропонують природоохоронні організації. Тут і фототури, і забіги, і гранти, і конкурси, і навчання.

  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: