В Україні почали діяти нові програми моніторингу вод

Здоров’я та життя українців залежить від якості води – підземної, поверхневої чи морської. А для того, щоб правильно діагностувати “хвороби” водних ресурсів потрібно застосовувати сучасні стандарти моніторингу. Вони допоможуть нам отримати точні дані про стан водних ресурсів, і цим подбати про здоров’я українців та довкілля. Ці дані також надважливі для написання планів управління річковими басейнами і виконання Україною вимог Водної Рамкової Директиви ЄС.

Наказами Міндовкілля затверджені:

Цими рішеннями ми продовжуємо втілювати європейські вимоги до державного моніторингу вод в Україні, які схвалені рішенням Уряду ще у 2018 році: https://bit.ly/2X9McXG

Що ж змінилося?

  • підземні води отримали першу програму, створену за європейськими нормами моніторингу.

  • морські води перевірятимуть за 5-річною програмою, що також передбачено євроінтеграційним курсом України.

До речі, дослідження Чорного та Азовського морів здійснюватимуть на науковому судні «Борис Александров», яке Україна торік отримала у подарунок від Королівства Бельгія.

Нагадаємо, що про результати досліджень поверхневих вод ви завжди можете дізнатися на вебсистемі «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів».

Щодо результатів досліджень підземних вод, то вони стануть доступні на  Інтерактивній карті водозабірних споруд.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Горотерапія: походи для військових, ветеранів, родин полеглих захисників і військових волонтерів

Від 2023 року вони пішли ще далі — і спільно із турклубом Nomad.live, ГО ФОРЗА та U.S. Forest Service почали проводити природотерапію: щотижня влаштовують походи для військових, ветеранів, родин полеглих захисників і військових волонтерів.

  • Війна
  • Інклюзивність

Чи зможете ви викликати таксі з розрядженого смартфона? Заряджаємо свою “батарейку”

68 % українців не планують відпустку цього року — показало опитування Rakuten Viber, яке пройшли 100 000 українських користувачів. Українці працюють на перемогу, картають себе за відпочинок.

  • Мандри

Події для природоохоронців. Травень

Цього тижня в Україні відзначають День вишиванки, у багатьох містах проводять дні музеїв. Національні парки теж долучаються до святкування! У цій добірці зібрали можливості, які пропонують природоохоронні організації. Тут і фототури, і забіги, і гранти, і конкурси, і навчання.

  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: