В травні активно триває період, коли пташенята сов починають покидати гнізда та досліджувати навколишнє середовище. Сови починають гніздуватися дуже рано, ще взимку, тож у них чи не першими з’являються пташенята, яких зараз можна зустріти в парках, лісах чи навіть на вулицях міст.
Особливість життя совенят полягає в тому, що вони покидають гніздо ще коли не вміють літати. Юні дослідники ходять переважно пішки в перші місяці життя. На приклад, сіра сова насиджує 2-3 яйця приблизно 30 днів. У совенят виростає повноцінне пір’я аж на третій місяць, проте гніздо вони покидають значно швидше, вбрані лише в “пелюшки”, тобто дитяче пухове оперення. Виглядають безпомічно, літати не можуть – лише перелітають, як курка. З часом вони вже залітатимуть на дерева та пурхатимуть з дерева на дерево. Іноді вони сидять на землі, в очікуванні смачної вечері від мами з татом.
Совенята до трьох місяців знаходяться під опікою батьків. Це означає, що батьки завжди поруч, вони їх захищають та годують. Дорослі сови не покидають своїх пташенят. Територія однієї пари сов 12-20 га, тож дорослі птахи можуть бути неподалік в пошуках їжі, або відпочивати на деревах.
Якщо ви бачите совеня на землі, просто проходьте повз та дайте їм спокій. Не можна їх забирати, бо це називається викраденням дітей. Ви не зможете виховати самостійних птахів. І не треба збирати пташенят з природи та приносити у притулки для диких тварин. Можна підбирати лише травмованих пташенят, які справді потребують допомоги ветеринарів. Ви хочете допомогти птахам? Тоді дотримуйтесь простих правил:
Не шуміть на природі
Не вмикайте гучно музику на відпочинку біля річки чи в лісі
Не лізьте до гнізд
Не втручайтесь в їх життя
Не крадіть дітей у батьків.
Спостерігайте за птахами, милуйтеся їх співом, обережно, щоб не завдавати стресу.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.