2 лютого – всесвітній день водно-болотних угідь

Водно-болотні угіддя на користь людям і природі! Саме під таким гаслом цьогоріч відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь.

Традиційно цього дня увесь світ закликає до збереження, розумного та раціонального використання боліт, малих річок, заплавних луків, плавнів та мілководних водойм. Адже з кожним роком їх кількість значно скорочується.

З 1970 року було втрачено 35% усієї території світових водно-болотних угідь. Вони зникають втричі швидше, ніж ліси. А рослини і тварини, що залежать від їх існування, звісно перебувають під загрозою зникнення.

На сьогоднішній день водно-болотні угіддя займають близько 6% земної поверхні. А в Україні їх площа займає близько 1,6% від території. І причиною такого скорочення є:

– зміна клімату;

– дренування та осадо-накопичення;

– надлишкове використання води;

– забруднення та вилов риби.

Збереження водно-болотних угідь – це природний захист, що допомагає у протидії зміні клімату та її наслідкам. Кожен гектар водно-болотних угідь поглинає до 14,2 млн літрів паводкової води та допомагає зменшити масштаби повеней. Вони також стримують та послаблюють посухи. В межах торфовищ зберігається ~30% наземного вуглецю. А це у 2 рази більше, ніж у всіх лісах світу.

Для майбутнього людства та планети ми маємо усвідомити важливість припинення їх руйнування. Почати відновлювати водно-болотні екосистеми, берегти джерела прісної води та збалансовано їх використовувати.

З нагоди Всесвітнього дня водно-болотних угідь Секретаріат Рамсарської конвенції щороку готує освітні матеріали: https://www.worldwetlandsday.org/en/events

Долучайтеся до інформаційної кампанії з нагоди Всесвітнього дня водно-болотних угідь!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Організовані мандрівки заповідною Україною: клуб екотуризму «Добре поїхали!»

Ярослава Козака, керівника клубу активного та екологічного туризму «Добре поїхали!» знають працівники національних парків і заповідників, бо вже 17 років він туди привозить туристів. Добре він відомий і мандрівникам-відчайдухам: коли самотужки не вдається потрапити в дику природу, можна пошукати тур серед пропозицій «Добре поїхали!». Ми поговорили з Ярославом про екотуризм і плани на 2024 рік.

  • Без категорії
  • Мандри

Стежка для бьордвочингу в Нижньодністровському національному парку: як доїхати

У цьому матеріалі зібрали поради бьордвочерів Ігоря Вєтохіна, Олександра Бурковського та Сергія Ковальова про досвід птахоспоглядання на стежці "Шепіт заплав".

  • Птахи
  • Без категорії
  • Мандри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: