4 жовтня – Всесвітній день тварин

Всесвітній день тварин – міжнародний день, спрямований на привернення уваги людей до прав тварин та їхнього добробуту.

Вперше цей день відзначили у 1925 році у Берліні. Його організував німецький письменник і зоозахисник Генріх Ціммерманн. Спочатку Ціммерманн проводив цей день 24 березня, але 1929 року переніс його на 4 жовтня. А вже у 1931 році міжнародний конгрес прихильників руху захисту прав тварин, який проходив у Флоренції (Італія), одноголосно ухвалив пропозицію оголосити 4 жовтня всесвітнім днем тварин.

Ідея проведення прижилася по всьому світу і в 2008 році різні заходи, присвячені цій даті, пройшли в 66 країнах світу.

Відзначення дня тварин, привід для того, аби нагадати, що разом з мільйонами живих істот людство є частиною природи. А її багатство і різноманіття має значний вплив на життя людини. Проте, з кожним роком ми втрачаємо цей колосальний ресурс, який забезпечує наше існування.

За даними дослідників Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), за останні 50 років чисельність популяцій ссавців, птахів, амфібій, рептилій та риб у всьому світі скоротилася в середньому на 68%. Це сталося в основному через зростання населення Землі, пов’язану з цим інтенсивну економічну діяльність та надмірне споживання природних ресурсів.

В Україні види тварин, що знаходяться під загрозою зникнення, заносять до Червоної книги. З 9 квітня 2021 року туди занесено 1544 види, з них 687 тварини і 857 — рослинний світ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: