Ефективні ініціативи природоохоронців. Робота з рослинами

Українські природоохоронці — це wowлюди, які надихають своєю винахідливістю. Ми вже розповідали про віртуальні екскурсії, онлайн-лекції, тренінги, прогулянки з птахами та толоки. Цього разу зібрали для вас 5 wowприкладів роботи з рослинами.

  1. Саджати рослини (і розповідати про це)

У Верховинському природному парку спеціалісти еколого-освітнього відділу висаджували зі школярами кімнатні рослини, а в нацпарку “Мале Полісся” — кісточки плодів (сливи, абрикоса, персика, яблуні, айви). Шацький національний природний парк поділився світлинами, як співробітники висадили понад 10 тисяч маленьких сосен, модрин, берез і дубів, а співробітники нацпарку "Сколівські Бескидивисаджували ялину, самшит, клен-явір, ягідний тис  і туї в межах ініціативи “Ліси єдності”.  

2. Збирати чаї

У національному природному парку “Синевир” розповіли, як збирали екочаї: мелісу, лофант анісовий, м’яту перцеву, календулу, ромашку. Тут можна прочитати, як трави заготовлювали. Цитуємо наукового співробітника нацпарку Василя Бецу:

Для збору насіння ми вибираємо тільки теплі і сонячні дні. Збір проводимо після 12 години дня, коли на насінні рослин висохне вся роса. Слід бути дуже обережним і уникати попадання мушок та жуків у насіння, що може в подальшому звести всю працю нанівець. Під час заготівлі насіння слід провести його збір, якісне висушування і основне подальше зберігання.

3. Оздоровлювати ліси

Національний природний парк "Пирятинський" разом зі студентами-екологами КНУ збирали жолуді для оздоровлення соснових мононасаджень. Також заготували насіння ясена звичайного; у парку розповіли, як потрібно зберігати насіння, щоб воно проросло.  

4. Продавати саджанці

Бачили, що придбати туї та кіпариси можна в парку “Гуцульщина”, запрошує у свій розсадник і парк “Кременецькі гори” — по саджанці декоративних хвойних та листяних рослин, а в нацпарку “Бойківщина” навіть відео зняли про свій розсадник!

5. Написати книжку про паркові рослини

У нацпарку “Зачарований край” видали книжку про червонокнижні рослини, які є в парку.

Надихаємося прикладом наших науковців та готуємо для вас нові добірки ідей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Відпочити взимку в національному парку: 11 варіантів

Національні природні парки часто розташовані серед дикої природи, далеко від великих доріг і міст. Щоб побачити та встигнути більше, особливо коли день короткий, можна зупинитися на ніч у житлі парку. У цьому переліку зібрали установи, які мають житло з опаленням.

  • Без категорії
  • Мандри

Залізнична романтика, цвітіння пізньоцвіта осіннього та ще 5 причин побувати восени в Ужанському нацпарку

Ужанський національний природний парк - Uzhanskyi National Nature Park розташований у Закарпатській області. Розповідаємо, чому ми любимо це місце і кличемо туди вас:

  • Без категорії
  • Мандри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: