Збільшувати аудиторію та залучати кошти: 5 вдалих прикладів роботи природоохоронців

Харизматичні науковці, фантастичні природні локації, лояльна аудиторія — деякі національні природні парки дуже успішно використовують свої переваги та організовують чудові події, які приваблюють нових відвідувачів, волонтерів і навіть допомагають залучити кошти.

5 екоініціатив для натхнення

  1. Запросити художників на пленер чи фотографів на майстер-класи.

НПП «Гуцульщина» проводив такий захід для своїх працівників: учасники в межах співпраці з Франкфуртським зоологічним товариством навчалися фотографувати, обробляти знімки у фоторедакторі.

Парк поділився результатами воркшопу:

Розмістіть оголошення про таку можливість на своїй сторінці, інформаційному стенді, у групах місцевих художників і фотографів. Як бонус ви отримаєте якісні фото свого парку.

 

  1. Влаштувати прогулянку з птахами (можна спостерігати за міграцією, слухати співи, вчитися їх розрізняти; до речі, 8 жовтня Ганна Кузьо влаштовуватиме саме таку подію в с. Стільсько, Львівське Опілля).

Національний природний парк «Північне Поділля» запрошував спостерігати за міграцією птахів, а киян довкола бьордвочінгу гуртує Українське товариство охорони птахів: вони регулярно організовують прогулянки з птахами. Ось фотозвіт після однієї з них:

  1. Організовувати віртуальні екскурсії. Так популяризують навіть окуповані території! Українська Природоохоронна Група — UNCG разом із Херсонським державним університетом проводять серію онлайн-зустрічей про Херсонщину, під час яких збирають кошти на допомогу природоохоронцям, постраждалим від війни. Перша зустріч була присвячена херсонським подам (екосистеми степових ландшафтів), друга — урочищу «Долина курганів», ще одна — давній країні Гілеї в Пониззі Дніпра).
  2. Проводити толоки: прибирати територію, збирати трави, встановлювати лісові меблі — подумайте, якої допомоги ви потребуєте, і запросіть волонтерів (зробіть спільні фото, покажіть таємні закутки парку, пригостіть людей лісовим чаєм — і вони неодмінно повернуться ще).

У середині вересня сторінки природних парків рясніли дописами про прибирання, до якого долучилися співробітники та відвідувачі в межах Всесвітнього дня прибирання. Можна збирати волонтерів і для інших подій: наприклад, у київському парку «Феофанія» кличуть активістів інвентаризувати дерева.

Люди відгукуються на такі ініціативи, бо одержують можливість долучитися до хорошої справи, провести час на природі, відчувають залученість до спільноти. А природні парки можуть так отримати мотивованих помічників.

  1. Читати онлайн-лекції на вузькі теми. Орнітологиня Ганна Кузьо розказувала про птахів, які не літають «у відпустку», ботанік Олексій Коваленко регулярно розповідає дітям і дорослим про ботанічні дива, новітні екологічні дослідження чи про хижі рослини; 29 вересня розповідатиме про переможців Антинобелівської премії.

Наука давно перестала бути нудною. Відгуки відвідувачів цих заходів доводять, що популяризувати знання про природу потрібно, що людям це цікаво. Тільки дібрати влучний формат!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Стежка для бьордвочингу в Нижньодністровському національному парку: як доїхати

У цьому матеріалі зібрали поради бьордвочерів Ігоря Вєтохіна, Олександра Бурковського та Сергія Ковальова про досвід птахоспоглядання на стежці "Шепіт заплав".

  • Птахи
  • Без категорії
  • Мандри

Човном пересувалися більше, ніж машиною: експедиція в національний парк «Прип’ять-Стохід»

Парк межує з Білоруссю, лежить у прикордонній зоні. З Києва ми їхали 6 годин чудовою варшавською трасою (автошлях E373. — Ред.). Після Маневичів треба повернути на північ і їхати до Любешева

  • Без категорії
  • Мандри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: