Білі лелеки повертаються додому у небезпечні умови. Як їм допомогти?

З кожним днем стає все тепліше, а це означає, що в Україні розпочалось масове повернення птахів до місць гніздування. Найбільш помітним приліт лелек став в останні дні березня, проте основну їхню кількість ми ще очікуємо. Приліт лелеки білого на місця гніздування затримався через холодний початок весни не лише в Україні, але й у Туреччині, де птахи цього виду на той час зупинилися. Більше цікавої інформації про білих лелек читайте на сторінці орнітолога Віталія Грищенка.

Білі лелеки вже мандрують територією України, повертаючись із далекої Африки до своїх гнізд. Селяться птахи здебільшого в населених пунктах та їхніх околицях. Але що знайдуть лелеки в східних, південних та навіть північних областях нашої країни? Вибухи, пожежі, згорілі хати — до птахів також прийшла війна. Через військову агресію росії частина популяції лелек може зазнати відчутних втрат, адже не всі звичні для них місця будуть безпечними для виведення потомства, а деякі взагалі можуть бути втрачені.

Чи можна якось допомогти птахам? Для білих лелек у нагоді можуть стати штучні гніздівлі, які будуть встановлені в більш безпечних місцях їхньої звичної території гніздування. Наприклад, Національний природний парк “Пирятинський” разом із сироварнею “Леляківська” встановили гніздову платформу в с. Леляки. До речі, символом сироварні є саме білий лелека. У планах співробітників парку є встановлення камери біля гнізда, щоб можна було спостерігати за життям птахів цілодобово.

Ви можете самостійно виготовити та розмістити платформу для гнізда білого лелеки. Пояснення, як це можна зробити, читайте тут: http://aetos.kiev.ua/vg/publications/other/booklet-stork.pdf

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: