Дихати осінню: 5 природних парків для активних вихідних

Барви листяних і мішаних лісів, прогулянки екологічними стежками, останні пташині змахи крил, рекреаційний туризм — разом із туристичним експертом Сергієм Підмогильним зібрали для вас парки, які особливо чудесні восени та до яких легко дістатися.

  1. Національний природний парк «Кременецькі гори» (Тернопільська область)

Цей парк лежить довкола міста Кременець, яке й саме варто відвідати, якщо вас ваблять давні костели, замки, кам’яниці. До парку найзручніше дістатися з Дубна, Тернополя, Острога. Місцевість парку мальовнича та гориста, тут зручно займатися скелелазінням, їздити на велосипеді. Радимо пройтися стежкою до джерел, підійнятися на гори Бона, Дівочі скелі, звідки видно місто.

2. Національний природний парк «Північне Поділля» (Львівська область)

Туристи часто відвідують Підгорецький, Олеський замки, однак не знають, що поряд із палацами є і природна атракція. Букові ліси, карстові водойми, скелі, нова та старовинна церкви — на трьох екостежках, доступних для пішого та велотуризму. Радимо добиратися до парку із Золочева або з Бродів.

3. Національний природний парк «Подільські Товтри» (Хмельницька область)

Товтрами називають сильно розчленовані, скелясті вапнякові пасма. Їх можна побачити в найбільшому українському природному парку, одному із 7 природних чудес України. Це тут розташоване затоплене місто Бакота, тут проводять екологічні екскурсії та показують унікальну ландшафтну систему, сформовану близько 20 млн років тому. Водоспади, печери, фортеці, каньйони, скельний монастир поєднані стежками завдовжки 150 кілометрів. Тут можна сплавлятися, займатися дайвінгом і повітроплаванням, їздити велосипедом, зупинятися з наметом. Стартувати радимо з Кам’янця-Подільського.

4. Національний природний парк «Пирятинський» (Полтавська область)

У цьому парку неподалік Києва 6 екотуристичних маршрутів, якими можна ходити, їздити велосипедом і навіть сплавлятися. Місцевість багата на водойми, природні пам’ятки та пам’ятки архітектури, як-от ансамбль садиби Закревських. Зупинитися можна в містечку Пирятин, де також відвідати археологічні та ботанічні пам’ятки.

5. Національний природний парк «Вижницький» (Чернівецька область)

Гори, вкриті різнобарвним килимом листяних і хвойних дерев, скелі (як-от Протяте каміння та Соколине око), басейни річок, перевал Німчич, водоспади — це 12 маршрутів для мандрівок, завдовжки понад 160 км. Тут можна ставити намет, їздити велосипедом, лазити скелями, сплавлятися Черемошем, а взимку — ходити на лижах. Тут розвинута рекреаційна зона, поширені садиби зеленого туризму, а отже, можна відпочити в селі з користю для здоров’я.

Усіма природними парками можна гуляти і в будні, і у вихідні, однак зважайте, що деякі ділянки — заповідні, а отже, недоступні для огляду. Звіряйтеся з прогнозом погоди та відпочивайте активно!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Ніч у музеї, розлив Десни і вода з присмаком м’яти: мандрівка в Мезинський нацпарк

Мандрівник Євгеній Довгалюк, який досліджує природу озера Супій у Київській області, вирішив відвідати з друзями всі національні парки України. Сьогодні розповідаємо про поїздку до Мезинського національного парку в Чернігівській області.

  • Мандри
  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: