Дихати осінню: 5 природних парків для активних вихідних

Барви листяних і мішаних лісів, прогулянки екологічними стежками, останні пташині змахи крил, рекреаційний туризм — разом із туристичним експертом Сергієм Підмогильним зібрали для вас парки, які особливо чудесні восени та до яких легко дістатися.

  1. Національний природний парк «Кременецькі гори» (Тернопільська область)

Цей парк лежить довкола міста Кременець, яке й саме варто відвідати, якщо вас ваблять давні костели, замки, кам’яниці. До парку найзручніше дістатися з Дубна, Тернополя, Острога. Місцевість парку мальовнича та гориста, тут зручно займатися скелелазінням, їздити на велосипеді. Радимо пройтися стежкою до джерел, підійнятися на гори Бона, Дівочі скелі, звідки видно місто.

2. Національний природний парк «Північне Поділля» (Львівська область)

Туристи часто відвідують Підгорецький, Олеський замки, однак не знають, що поряд із палацами є і природна атракція. Букові ліси, карстові водойми, скелі, нова та старовинна церкви — на трьох екостежках, доступних для пішого та велотуризму. Радимо добиратися до парку із Золочева або з Бродів.

3. Національний природний парк «Подільські Товтри» (Хмельницька область)

Товтрами називають сильно розчленовані, скелясті вапнякові пасма. Їх можна побачити в найбільшому українському природному парку, одному із 7 природних чудес України. Це тут розташоване затоплене місто Бакота, тут проводять екологічні екскурсії та показують унікальну ландшафтну систему, сформовану близько 20 млн років тому. Водоспади, печери, фортеці, каньйони, скельний монастир поєднані стежками завдовжки 150 кілометрів. Тут можна сплавлятися, займатися дайвінгом і повітроплаванням, їздити велосипедом, зупинятися з наметом. Стартувати радимо з Кам’янця-Подільського.

4. Національний природний парк «Пирятинський» (Полтавська область)

У цьому парку неподалік Києва 6 екотуристичних маршрутів, якими можна ходити, їздити велосипедом і навіть сплавлятися. Місцевість багата на водойми, природні пам’ятки та пам’ятки архітектури, як-от ансамбль садиби Закревських. Зупинитися можна в містечку Пирятин, де також відвідати археологічні та ботанічні пам’ятки.

5. Національний природний парк «Вижницький» (Чернівецька область)

Гори, вкриті різнобарвним килимом листяних і хвойних дерев, скелі (як-от Протяте каміння та Соколине око), басейни річок, перевал Німчич, водоспади — це 12 маршрутів для мандрівок, завдовжки понад 160 км. Тут можна ставити намет, їздити велосипедом, лазити скелями, сплавлятися Черемошем, а взимку — ходити на лижах. Тут розвинута рекреаційна зона, поширені садиби зеленого туризму, а отже, можна відпочити в селі з користю для здоров’я.

Усіма природними парками можна гуляти і в будні, і у вихідні, однак зважайте, що деякі ділянки — заповідні, а отже, недоступні для огляду. Звіряйтеся з прогнозом погоди та відпочивайте активно!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Вилучені рибальські сітки — на допомогу ЗСУ

Співробітники Нижньодністровського національного природного парку придумали, як допомагати нашим захисникам та рятувати природу від забруднення водночас. Там роблять маскувальні сітки на основі рибальських тенет. Пониззя Дністра здавна було регіоном риболовлі. Місцеві жителі займаються цим промислом і сьогодні, кажуть у парку. Служба охорони Нижньодністровського веде контроль за дотриманням правил на території і вилучає незаконні знаряддя лову, […]

  • Без категорії
  • Війна

Навчання, конкурси, вакансії для природоохоронців

Друзі, зібрали цікаві події та можливості для вас. Анкети, петиції Greenpeace збирає підписи під петицією на захист лісів Карпат. Петиція адресована керівникам ЄС та лідерам карпатських країн, у тому числі України: https://cutt.ly/X1SScFr  Українське товариство охорони птахів / Закарпаття просить заповнити анкету про сову-сипуху в межах проєкту для збереженню сипухи на Закарпатті. Посилання на анкету: https://cutt.ly/S1SFher   […]

  • Без категорії

До зими готові. Ініціативи національних природних парків

До снігів і морозів wowлюди з нацпарків готуються завчасно: готують корм про тварин і пташок, ладнають ґрунти на наступний рік, прибирають територію. Подивимося, над чим працювали науковці на порозі цієї зими. 

  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: