Ефективні ініціативи природоохоронців. Робота з рослинами

Українські природоохоронці — це wowлюди, які надихають своєю винахідливістю. Ми вже розповідали про віртуальні екскурсії, онлайн-лекції, тренінги, прогулянки з птахами та толоки. Цього разу зібрали для вас 5 wowприкладів роботи з рослинами.

  1. Саджати рослини (і розповідати про це)

У Верховинському природному парку спеціалісти еколого-освітнього відділу висаджували зі школярами кімнатні рослини, а в нацпарку “Мале Полісся” — кісточки плодів (сливи, абрикоса, персика, яблуні, айви). Шацький національний природний парк поділився світлинами, як співробітники висадили понад 10 тисяч маленьких сосен, модрин, берез і дубів, а співробітники нацпарку "Сколівські Бескидивисаджували ялину, самшит, клен-явір, ягідний тис  і туї в межах ініціативи “Ліси єдності”.  

2. Збирати чаї

У національному природному парку “Синевир” розповіли, як збирали екочаї: мелісу, лофант анісовий, м’яту перцеву, календулу, ромашку. Тут можна прочитати, як трави заготовлювали. Цитуємо наукового співробітника нацпарку Василя Бецу:

Для збору насіння ми вибираємо тільки теплі і сонячні дні. Збір проводимо після 12 години дня, коли на насінні рослин висохне вся роса. Слід бути дуже обережним і уникати попадання мушок та жуків у насіння, що може в подальшому звести всю працю нанівець. Під час заготівлі насіння слід провести його збір, якісне висушування і основне подальше зберігання.

3. Оздоровлювати ліси

Національний природний парк "Пирятинський" разом зі студентами-екологами КНУ збирали жолуді для оздоровлення соснових мононасаджень. Також заготували насіння ясена звичайного; у парку розповіли, як потрібно зберігати насіння, щоб воно проросло.  

4. Продавати саджанці

Бачили, що придбати туї та кіпариси можна в парку “Гуцульщина”, запрошує у свій розсадник і парк “Кременецькі гори” — по саджанці декоративних хвойних та листяних рослин, а в нацпарку “Бойківщина” навіть відео зняли про свій розсадник!

5. Написати книжку про паркові рослини

У нацпарку “Зачарований край” видали книжку про червонокнижні рослини, які є в парку.

Надихаємося прикладом наших науковців та готуємо для вас нові добірки ідей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Вилучені рибальські сітки — на допомогу ЗСУ

Співробітники Нижньодністровського національного природного парку придумали, як допомагати нашим захисникам та рятувати природу від забруднення водночас. Там роблять маскувальні сітки на основі рибальських тенет. Пониззя Дністра здавна було регіоном риболовлі. Місцеві жителі займаються цим промислом і сьогодні, кажуть у парку. Служба охорони Нижньодністровського веде контроль за дотриманням правил на території і вилучає незаконні знаряддя лову, […]

  • Без категорії
  • Війна

Навчання, конкурси, вакансії для природоохоронців

Друзі, зібрали цікаві події та можливості для вас. Анкети, петиції Greenpeace збирає підписи під петицією на захист лісів Карпат. Петиція адресована керівникам ЄС та лідерам карпатських країн, у тому числі України: https://cutt.ly/X1SScFr  Українське товариство охорони птахів / Закарпаття просить заповнити анкету про сову-сипуху в межах проєкту для збереженню сипухи на Закарпатті. Посилання на анкету: https://cutt.ly/S1SFher   […]

  • Без категорії

До зими готові. Ініціативи національних природних парків

До снігів і морозів wowлюди з нацпарків готуються завчасно: готують корм про тварин і пташок, ладнають ґрунти на наступний рік, прибирають територію. Подивимося, над чим працювали науковці на порозі цієї зими. 

  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: