День створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника

  • Дата

    24.04.2021

Посилання

Що бачить птах, пролітаючи на територією, яку 35 років тому люди назвали Зонами відчуження і безумовного (обов’язкового) відселення, і яку звикли оплакувати й змальовувати сумними фарбами? Трагедію? Ні.
Очі птаха не застилає пелена людських сліз. Він бачить барви, відтінки, музику кольорів і розмаїття природних форм. Зелені, бірюзові, смарагдові ліси, лісочки, перелоги, світлі березняки й чорновільхові гаї, столітні дуби й молоді сосонки гармонічно переплітаються з синіми, блакитними, сірими чи коричнюватими стрічками й клаптиками річок, річечок, озер, стариць, струмків та боліт.
Мережиться рушник природи й десятками інших яскравих чи приглушено-маскувальних кольорів. Такими, як саме життя, котре нині буяє, нуртує, вирує, розкошує, набирається сил і множиться що в небі, що в лісах, що на перелогах, луках та водойм ахцієї, таки обпаленої радіоактивним полум’ям, території.
Весь цей Природи вишитий рушник – Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник: місце, де Природа може бути собою.
Заповідник створено указом Президента України від 26.04.2016 № 174/2016 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/174/2016#Text

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: