Куди поїхати на вихідні? У національний парк!

Що робити в національному парку?

На відміну від заповідників, де відвідувачам гуляти не можна, національні парки мають рекреаційну зону, куди запрошують гостей. Співробітники парків облаштовують туристичні стежки, які об’єднують цікавинки парку, ставлять бесідки для відпочинку, проводять екскурсії та екологічні заняття для школярів. Ще туристи можуть побачити диких звірів у реабілітаційних центрах, які часто є в парках (як-от у Карпатському, Галицькому, Синевирі). Проживати можна в готелях на території установи.

Як потрапити в національний парк?

Усього в Україні 56 національних парків. Вони є майже в кожній області. Парки створюють там, де є особливо цінна та красива природа, а отже, ви можете побачити її на власні очі. Усі парки є на нашому сайті, разом із маршрутами, способами добирання та найцікавішими пам’ятками.

Навіщо відвідувати парки?

Відвідуючи національні парки, ви:

  • підтримуєте розвиток установ (адже їм потрібні кошти на охорону, дослідження, облаштування території);
  • сприяєте туристичному розвитку регіону (закладів харчування, готелів);
  • бачите нове, а отже, розвиваєтеся;
  • відпочиваєте на природі, а значить, набираєтеся сил, щоб далі тримати стрій.

Нині в багатьох парках діють обмеження через війну. Тому ми радимо перед візитом написати на сторінку парку або зателефонувати в адміністрацію (контактувати з парком можна через соцмережі).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Як дізнатися, чи заселилася пташка у сов’ятник. Історія однієї довгохвостої сови

Пам'ятаєте, де у дитячих книжках живуть сови? Правильно, у дуплах великих дерев. Коли таких дерев мало, совам немає де жити. Тоді працівники національних парків роблять для них будиночки, які вішають на дерево, — сов'ятники. Саме до такого будиночка провели волонтерів заходу "Операція сойка: сіємо жолуді" працівники національного парку "Гуцульщина".

  • Птахи
  • Мандри

Національний парк “Гуцульщина”. Ідемо маршрутом “По дубині”

Публікуємо сьогодні фото з маршруту "По дубині", яким цього тижня ходили разом із працівниками національного парку "Гуцульщина" та волонтерами. Це простий маршрут протяжністю 4,3 км. Розраховуйте на 2 години.

  • Мандри
  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: