Куди поїхати на вихідні? У національний парк!

Що робити в національному парку?

На відміну від заповідників, де відвідувачам гуляти не можна, національні парки мають рекреаційну зону, куди запрошують гостей. Співробітники парків облаштовують туристичні стежки, які об’єднують цікавинки парку, ставлять бесідки для відпочинку, проводять екскурсії та екологічні заняття для школярів. Ще туристи можуть побачити диких звірів у реабілітаційних центрах, які часто є в парках (як-от у Карпатському, Галицькому, Синевирі). Проживати можна в готелях на території установи.

Як потрапити в національний парк?

Усього в Україні 56 національних парків. Вони є майже в кожній області. Парки створюють там, де є особливо цінна та красива природа, а отже, ви можете побачити її на власні очі. Усі парки є на нашому сайті, разом із маршрутами, способами добирання та найцікавішими пам’ятками.

Навіщо відвідувати парки?

Відвідуючи національні парки, ви:

  • підтримуєте розвиток установ (адже їм потрібні кошти на охорону, дослідження, облаштування території);
  • сприяєте туристичному розвитку регіону (закладів харчування, готелів);
  • бачите нове, а отже, розвиваєтеся;
  • відпочиваєте на природі, а значить, набираєтеся сил, щоб далі тримати стрій.

Нині в багатьох парках діють обмеження через війну. Тому ми радимо перед візитом написати на сторінку парку або зателефонувати в адміністрацію (контактувати з парком можна через соцмережі).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

«Вам пише парк»: комунікаційниця wownature представила свій проєкт у Польщі

На початку лютого комунікаційниця wownature Анастасія Сєрікова в Перемишлі (Польща) на фінісажі мистецьких резиденцій презентувала свій проєкт про національні природні парки України.

  • Без категорії
  • Конференція

Бобри і боброобліковці Слобожанського та Голосіївського національних природних парків

Волонтерські ініціативи нацпарків для нас дуже цінні, бо часто робота установ обмежена через воєнний стан. І все ж співробітники працюють зі школярами, приймають туристів у дозволених локаціях, провадять наукову роботу, обліковують птахів. Сьогодні нагадаємо, як у січні в Слобожанському парку обліковували бобрів, і розповімо про життя бобрів у Голосіївському парку.

  • Без категорії
  • Тварини

Відчути себе мурахою: каміння та ліси Вижницького національного парку. Експедиція Євгенія Довгалюка

Четвертим національним природним парком, який відвідав у січні 2024 мандрівник Євгеній Довгалюк у компанії Олександра Лаврова та Ігоря Вєтохіна, став Вижницький парк у Чернівецькій області. Поки готується відео, читайте про зимовий бьордвочинг, величезне каміння, мінеральні джерела та підйоми в Буковинські Карпати.

  • Без категорії
  • Мандри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: