На публічній кадастровій карті з’явився шар “Природно-заповідний фонд”. Чому це важливо?

На публічній кадастровій карті з’явився шар "Природно-заповідний фонд". Там міститься інформація про понад 7 тисяч територій та об’єктів ПЗФ, що дає змогу забезпечити охорону та розвиток цих земель. Про це повідомив заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький під час Всеукраїнського форуму  "Україна 30. Екологія".

Він розповів, що територія природно-заповідного фонду становить 4,1 млн га, а це 7% території України.

Міндовкілля поставило за мету збільшити території ПЗФ до 15 %

Чому це важливо?

1. Інформації про межі та території, де розташований той чи інший природний заповідник або заказник, майже не було. Через це відбувалось порушення законодавства, бо землі ПЗФ часто передавалися у незаконну власність юридичним чи фізичним особам.

2. Під час опрацювання звітів з оцінки впливу на довкілля, звітів про стратегічну екологічну оцінку, матеріалів щодо використання надр, ведення лісового господарства тощо, виникали складнощі. Адже, щоб зрозуміти чи належить ділянка землі до природно-заповідного фонду, працівникам міністерства, місцевим органам влади, іншим зацікавленим організаціям треба було шукати інформацію в архівах і порівнювати первинні матеріали (проєкти створення, проєкти організації території, картографічні матеріали, положення тощо) з матеріалами, які надійшли на опрацювання.

3. Багато об’єктів ПЗФ створили ще до двохтисячних років. Тому аналіз таких матеріалів вимагав багато часу та ресурсів, а результати їх були неточними.

4. Ускладненість доступу до інформації про природно-заповідний фонд України. Громадянину потрібно було письмово звертатися до Міндовкілля, а відповідь на кожне таке звернення потрібно було чекати місяць. Можете уявити, скільки такий процес потребував паперу та часу?

Відтепер всі ці процеси значно спростяться. Держава зможе більш ефективно працювати задля збереження природи. Крім того, цей шар допоможе зберегти об’єкти природно-заповідного фонду під час проведення земельної реформи.

Якщо я бачу неточності, що робити?

Версія, яка опублікована на публічній кадастровій карті, не є остаточною і буде постійно оновлюватися.

Команда проєкту разом з Міндовкілля буде верифікувати дані, розміщенні на публічній кадастровій карті України, наповнювати її новими об’єктами природно-заповідного фонду тощо.

Якщо ви бачите неточності на карті, просимо заповнити анкету для уточнення меж природно-заповідного фонду, відображених на публічній кадастровій карті.

Ця робота була проведена за сприяння проєкту "Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні", що впроваджується Світовим банком та фінансується Євросоюзом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Ековолонтерство, нетворкінг, всесезонний туризм: чому українці їздять у національні парки

Довкола подорожей національними природними парками України є багато упереджень. Щоб їх спростувати, ми вирішили поспілкуватися з людьми, які обирають національні природні парки для мандрівок. І переконати українців, що подорожувати не страшно.

  • Без категорії
  • Мандри
  • Наука

Біленький пісок, утеплений будинок і 1400 км по добрій дорозі: як блогер Євгеній Довгалюк їздив у Шацький нацпарк

Екоактивіст, дослідник природи озера Супій на Київщині Євгеній Довгалюк поставив собі за мету об’їхати всі національні парки України та розповісти про свої мандри. У жовтні він разом із командою відвідав Шацький національний природний парк — і ми розпитали Євгенія про цю поїздку.

  • Мандри
  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: