Національному природному парку «Холодний Яр» бути!

Холодний Яр є унікальним об’єктом. Це реліктовий лісовий масив у центрі України. Його територія складається із цінних земель, де зосереджено близько 150 унікальних історичних, археологічних, культурних, природних об'єктів, що потребують збереження та охорони.

«Екологи, громадські активісти і просто друзі живої природи не одне десятиріччя боролись за створення в Холодному Яру на Черкащині національного природного парку. Ми ще на крок наблизились до того, щоб зберегти ці унікальні і типові природні комплекси та передати їх під особливий режим охорони держави»,—прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

У Холодноярських лісах збереглися залишки кількох древніх городиш та руїни підземних церков і печер. Тут зафіксоване зростання видів рослин, що занесені до Червоної та Зеленої книг України.

Офіційно:

Уряд схвалив проєкт Указу Президента України «Про створення національного природного парку «Холодний Яр».

Парк створять на території Черкаського району Черкаської області, до якого включать 6833,5071 га земель державной власності в постійне користування.

А саме:

6829,5 га земель, що вилучають у Державного підприємства «Кам’янське лісове господарство»;

4,0071 га земель, що вилучають у Черкаської обласної державної адміністрації.

Територія парку входить до Смарагдової мережі Європи (UA000026 Kholodnyi Yar).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Організовані мандрівки заповідною Україною: клуб екотуризму «Добре поїхали!»

Ярослава Козака, керівника клубу активного та екологічного туризму «Добре поїхали!» знають працівники національних парків і заповідників, бо вже 17 років він туди привозить туристів. Добре він відомий і мандрівникам-відчайдухам: коли самотужки не вдається потрапити в дику природу, можна пошукати тур серед пропозицій «Добре поїхали!». Ми поговорили з Ярославом про екотуризм і плани на 2024 рік.

  • Без категорії
  • Мандри

Стежка для бьордвочингу в Нижньодністровському національному парку: як доїхати

У цьому матеріалі зібрали поради бьордвочерів Ігоря Вєтохіна, Олександра Бурковського та Сергія Ковальова про досвід птахоспоглядання на стежці "Шепіт заплав".

  • Птахи
  • Без категорії
  • Мандри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: