Національному природному парку «Холодний Яр» бути!

Холодний Яр є унікальним об’єктом. Це реліктовий лісовий масив у центрі України. Його територія складається із цінних земель, де зосереджено близько 150 унікальних історичних, археологічних, культурних, природних об'єктів, що потребують збереження та охорони.

«Екологи, громадські активісти і просто друзі живої природи не одне десятиріччя боролись за створення в Холодному Яру на Черкащині національного природного парку. Ми ще на крок наблизились до того, щоб зберегти ці унікальні і типові природні комплекси та передати їх під особливий режим охорони держави»,—прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

У Холодноярських лісах збереглися залишки кількох древніх городиш та руїни підземних церков і печер. Тут зафіксоване зростання видів рослин, що занесені до Червоної та Зеленої книг України.

Офіційно:

Уряд схвалив проєкт Указу Президента України «Про створення національного природного парку «Холодний Яр».

Парк створять на території Черкаського району Черкаської області, до якого включать 6833,5071 га земель державной власності в постійне користування.

А саме:

6829,5 га земель, що вилучають у Державного підприємства «Кам’янське лісове господарство»;

4,0071 га земель, що вилучають у Черкаської обласної державної адміністрації.

Територія парку входить до Смарагдової мережі Європи (UA000026 Kholodnyi Yar).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Побачити та спробувати: у національному парку «Гуцульщина» відкрили музейно-креативний простір «Гуцульська світлиця»

2023 року працівники національного природного парку «Гуцульщина» створили сучасний музейно-креативний простір «Гуцульська світлиця». Музейний, бо в ньому можна оглянути косівську кераміку, різьбу по дереву, ткацькі вироби, писанки, гуцульський стрій і прикраси, які виготовили сучасні майстри. Креативний, бо там проводять майстерки. Ви зможете навчитися:

  • Без категорії
  • Мандри

Ековолонтерство, нетворкінг, всесезонний туризм: чому українці їздять у національні парки

Довкола подорожей національними природними парками України є багато упереджень. Щоб їх спростувати, ми вирішили поспілкуватися з людьми, які обирають національні природні парки для мандрівок. І переконати українців, що подорожувати не страшно.

  • Без категорії
  • Мандри
  • Наука

Біленький пісок, утеплений будинок і 1400 км по добрій дорозі: як блогер Євгеній Довгалюк їздив у Шацький нацпарк

Екоактивіст, дослідник природи озера Супій на Київщині Євгеній Довгалюк поставив собі за мету об’їхати всі національні парки України та розповісти про свої мандри. У жовтні він разом із командою відвідав Шацький національний природний парк — і ми розпитали Євгенія про цю поїздку.

  • Мандри
  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: