Навіщо підгодовувати диких звірів узимку? Відповідають національні природні парки

Чому це робиться?
Гетьманський національний природний парк: коли земля замерзла, вкрита снігом, а дерева стоять голі, диким тваринам важко знайти їжу.
Чим годують?
Ківерцівський національний природний парк "Цуманська пуща": навесні та влітку працівники заготовляють сіно, віники з молодих гілок, а взимку закладають його у годівниці. Кілька разів на тиждень природоохоронці перевіряють, чи не спорожніли «лісові їдальні».
Навіщо давати сіль?
Національний природний парк "Королівські Бескиди":
  • Сіль є основним джерелом іонів натрію, кальцію, магнію, калію в раціоні більшості тварин – від ссавців і птахів до безхребетних і комах. Сіль їм потрібна, щоб регулювати баланс рідини, підтримувати клітини та функціонування деяких внутрішніх органів.
  • Диким тваринам, особливо травоїдним, зазвичай важко отримати достатньо солі, оскільки в рослинах її небагато.
  • Сіль потрібна тваринам увесь рік, тому в парках розміщують лизунці (брикетовану сіль).
Ківерцівський національний природний парк "Цуманська пуща":
  • сіль особливо добре впливає на організм зубрів, оленів, козуль, кабанів, зміцнює їх, підсилює імунітет і допомагає протистояти захворюванням, сприяє правильному розвиткові плоду у вагітних самиць.
Лизунець
Зубри біля годівниці
Навіщо підгодовувати диких звірів у лісі?
Гетьманський національний природний парк: для підтримання чисельності поголів’я, щоб звірі пережили екстремальні зимові умови.
Національний природний парк «Королівські Бескиди»: звірі можуть шукати мінеральні речовини на узбіччях доріг, де взимку накопичується дорожня сіль, підгодівля їх стримує від цих пошуків.
Шацький національний природний парк: підгодовуючи, стримуємо звірів від міграції, а отже, зберігаємо біорізноманіття лісів.
Нобельський національний природний парк: маючи підкорм, звірі не пошкоджують чи менше шкодять лісовому та сільському господарству.
Коли слід підгодовувати?
Ківерцівський національний природний парк "Цуманська пуща": підгодівля не повинна замінювати природну кормову базу і перешкоджати природним інстинктам диких тварин. Це допомога мешканцям лісу в найскрутніший період року.
А якщо не підгодовувати?
Національний природний парк "Холодний Яр" поділився історією порятунку козуль, які б загинули без підтримки людей:
Роки 3-4 тому в Холодному Яру випало багато снігу, пішов дощ, вдарив мороз, а тоді все повторилося й утворилася подвійна льодова кірка. Це стало катастрофою для копитних тварин, особливо козулі. Вони не могли пересуватися, ламали ноги, пошкоджували зв'язки, облаштували лежанки просто на снігу.
Більшість тварин померла від застуди або потрапила в пащу хижакам. Жахливо було спостерігати картину, коли на стадо немічних козуль нападала зграя безпритульних собак. 
Тоді люди підібрали 9 поранених козуль, на екстремальний період вилучили з природи, перетримали, підлікували, підгодували й згодом випустили назад, у дику природу.
У нацпарку підгодівля необхідна, за винятком заповідної зони, вважають у парку "Холодний Яр". Окрім підгодівлі, необхідно бути готовими прийти на допомогу диким тваринам у біді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

«Вам пише парк»: комунікаційниця wownature представила свій проєкт у Польщі

На початку лютого комунікаційниця wownature Анастасія Сєрікова в Перемишлі (Польща) на фінісажі мистецьких резиденцій презентувала свій проєкт про національні природні парки України.

  • Без категорії
  • Конференція

Бобри і боброобліковці Слобожанського та Голосіївського національних природних парків

Волонтерські ініціативи нацпарків для нас дуже цінні, бо часто робота установ обмежена через воєнний стан. І все ж співробітники працюють зі школярами, приймають туристів у дозволених локаціях, провадять наукову роботу, обліковують птахів. Сьогодні нагадаємо, як у січні в Слобожанському парку обліковували бобрів, і розповімо про життя бобрів у Голосіївському парку.

  • Без категорії
  • Тварини

Відчути себе мурахою: каміння та ліси Вижницького національного парку. Експедиція Євгенія Довгалюка

Четвертим національним природним парком, який відвідав у січні 2024 мандрівник Євгеній Довгалюк у компанії Олександра Лаврова та Ігоря Вєтохіна, став Вижницький парк у Чернівецькій області. Поки готується відео, читайте про зимовий бьордвочинг, величезне каміння, мінеральні джерела та підйоми в Буковинські Карпати.

  • Без категорії
  • Мандри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: