Неочікувані гості та кумедні випадки: що фіксують фотопастки?

Лось у Національному природному парку «Сколівські бескиди». Це рідкість для карпатського регіону, адже лосі зустрічаються переважно на рівнинах, поблизу озер і боліт. Візит рідкісної тварини, нещодавно, зафіксувала фотопастка, встановлена в парку.

Фотопастка – це камера з можливістю фото і відеозапису, яка автоматично спрацьовує, коли датчики вловлюють рух чи зміну температури. Це дозволяє фіксувати присутність і поведінку звірів у дикій природі без участі людини.

Такі фото та відео допомагають українським науковцям проводити моніторинг диких тварин, особливо рідкісних. Якщо розмістити фотопастки у певній послідовності, регулярно збирати дані і аналізувати їх – то можна ідентифікувати ледь не кожен вид. Ці дані надзвичайно цінні, адже дають розуміння реального стану популяції, особливо рідкісних видів тварин, таких як рись чи бурий ведмідь.

Також такі фотопастки фіксують браконьєрів та допомагають працівникам парків та заповідників виявляти порушення.

Часто фотопастки знімають і кумедні випадки у дикій природі 🙂 На цьому відео до ведмедя, який відпочивав у Карпатському біосферному, заповіднику завітала лисичка.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Як дізнатися, чи заселилася пташка у сов’ятник. Історія однієї довгохвостої сови

Пам'ятаєте, де у дитячих книжках живуть сови? Правильно, у дуплах великих дерев. Коли таких дерев мало, совам немає де жити. Тоді працівники національних парків роблять для них будиночки, які вішають на дерево, — сов'ятники. Саме до такого будиночка провели волонтерів заходу "Операція сойка: сіємо жолуді" працівники національного парку "Гуцульщина".

  • Птахи
  • Мандри

Національний парк “Гуцульщина”. Ідемо маршрутом “По дубині”

Публікуємо сьогодні фото з маршруту "По дубині", яким цього тижня ходили разом із працівниками національного парку "Гуцульщина" та волонтерами. Це простий маршрут протяжністю 4,3 км. Розраховуйте на 2 години.

  • Мандри
  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: