Неочікувані гості та кумедні випадки: що фіксують фотопастки?

Лось у Національному природному парку «Сколівські бескиди». Це рідкість для карпатського регіону, адже лосі зустрічаються переважно на рівнинах, поблизу озер і боліт. Візит рідкісної тварини, нещодавно, зафіксувала фотопастка, встановлена в парку.

Фотопастка – це камера з можливістю фото і відеозапису, яка автоматично спрацьовує, коли датчики вловлюють рух чи зміну температури. Це дозволяє фіксувати присутність і поведінку звірів у дикій природі без участі людини.

Такі фото та відео допомагають українським науковцям проводити моніторинг диких тварин, особливо рідкісних. Якщо розмістити фотопастки у певній послідовності, регулярно збирати дані і аналізувати їх – то можна ідентифікувати ледь не кожен вид. Ці дані надзвичайно цінні, адже дають розуміння реального стану популяції, особливо рідкісних видів тварин, таких як рись чи бурий ведмідь.

Також такі фотопастки фіксують браконьєрів та допомагають працівникам парків та заповідників виявляти порушення.

Часто фотопастки знімають і кумедні випадки у дикій природі 🙂 На цьому відео до ведмедя, який відпочивав у Карпатському біосферному, заповіднику завітала лисичка.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Відтепер лісокористувачі працюватимуть за новими правилами

Відповідний порядок ведення лісовпорядкування затвердили наказом у Міндовкіллі. Документ розроблений на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про виклики і загрози національній безпеці України в екологічній сфері та першочергові заходи щодо їх нейтралізації», введеного в дію Указом Президента України від 23.03.2021 № 111.

  • Оперативно

В Україні почали діяти нові програми моніторингу вод

Здоров’я та життя українців залежить від якості води – підземної, поверхневої чи морської. А для того, щоб правильно діагностувати “хвороби” водних ресурсів потрібно застосовувати сучасні стандарти моніторингу. Вони допоможуть нам отримати точні дані про стан водних ресурсів, і цим подбати про здоров’я українців та довкілля. Ці дані також надважливі для написання планів управління річковими басейнами […]

  • Оперативно

В Україні створюють три нових національних парки

В Україні створюють три нових національних парки. Такий указ підписав Президент України. Тепер на території України з’являться нові парки: «Холодний яр» на Черкащині, «Куяльницький» на Одещині, «Пуща Радзівіла» в Рівненській області.

  • Охорона

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: