Неочікувані гості та кумедні випадки: що фіксують фотопастки?

Лось у Національному природному парку «Сколівські бескиди». Це рідкість для карпатського регіону, адже лосі зустрічаються переважно на рівнинах, поблизу озер і боліт. Візит рідкісної тварини, нещодавно, зафіксувала фотопастка, встановлена в парку.

Фотопастка – це камера з можливістю фото і відеозапису, яка автоматично спрацьовує, коли датчики вловлюють рух чи зміну температури. Це дозволяє фіксувати присутність і поведінку звірів у дикій природі без участі людини.

Такі фото та відео допомагають українським науковцям проводити моніторинг диких тварин, особливо рідкісних. Якщо розмістити фотопастки у певній послідовності, регулярно збирати дані і аналізувати їх – то можна ідентифікувати ледь не кожен вид. Ці дані надзвичайно цінні, адже дають розуміння реального стану популяції, особливо рідкісних видів тварин, таких як рись чи бурий ведмідь.

Також такі фотопастки фіксують браконьєрів та допомагають працівникам парків та заповідників виявляти порушення.

Часто фотопастки знімають і кумедні випадки у дикій природі 🙂 На цьому відео до ведмедя, який відпочивав у Карпатському біосферному, заповіднику завітала лисичка.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Стежка для бьордвочингу в Нижньодністровському національному парку: як доїхати

У цьому матеріалі зібрали поради бьордвочерів Ігоря Вєтохіна, Олександра Бурковського та Сергія Ковальова про досвід птахоспоглядання на стежці "Шепіт заплав".

  • Птахи
  • Без категорії
  • Мандри

Човном пересувалися більше, ніж машиною: експедиція в національний парк «Прип’ять-Стохід»

Парк межує з Білоруссю, лежить у прикордонній зоні. З Києва ми їхали 6 годин чудовою варшавською трасою (автошлях E373. — Ред.). Після Маневичів треба повернути на північ і їхати до Любешева

  • Без категорії
  • Мандри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: