Ніч у музеї, розлив Десни і вода з присмаком м’яти: мандрівка в Мезинський нацпарк

Мандрівник Євгеній Довгалюк, який досліджує природу озера Супій у Київській області, вирішив відвідати з друзями всі національні парки України. Сьогодні розповідаємо про поїздку до Мезинського національного парку в Чернігівській області.

Про житло

У парку можна орендувати житло, є будиночки мандрівника. Ми зупинялися в с. Городище біля с. Оболоння в переробленій старій сільській школі, з кімнатою-етномузеєм — фактично в нас була ніч у музеї.

Це житло на 8 людей. Вартість проживання — 120 грн/доба влітку і 170 грн/доба в опалювальний сезон. Є душ, туалет, кухня. Ремонт старий, але все ціле й охайне. Ще є будинок у Радичеві. Там 4 кімнати, 13 ліжок. Вартість за добу влітку — 150 грн, взимку — 200 грн. Усі вигоди є.

Про дорогу

До Мезина ми їхали 4 з половиною години з Києва, офіс парку розташований у с. Деснянське. На території парку дуже погані дороги між локаціями. Бракує заправок, найближча — у місті Короп.

Де поїсти

Поїсти можна в Понорниці. Нас пригощали смачною домашньою їжею, насолоджувалися місцевими смачними продуктами — готують із яєць, молока, мʼяса. Поширена традиційна кухня. Уперше скуштували пелюхи, щось на кшталт сирників, тільки ще смачніше. Для нас ця поїздка була гастротуром — бо приймали дуже гостинно.

Що бачили

Ми обʼїхали весь парк, бачили 4 оглядові майданчики. Дуже раджу Пузиреву гору, ліс, монастирі та дуплястий дуб у с. Рихли, Мезинський археологічний науково-дослідний музей імені В. Є. Куриленка (там нам провела класну екскурсію Наталія Сіра).

Найкращі види на Десну — у селах Вишеньки та Черешеньки, хоча розлита Десна така мальовнича, що де б не дивитися, скрізь гарно! Нам пощастило прогулятися зі співробітницями парку — Аллою Наливайко та Людмилою Науменко — вони показали топові місця. Готуємо відео, де всі їх покажемо.

Яка на смак вода

Я люблю пробувати воду у водоймах парків, як ми відвідуємо. Мезинський парк не став винятком. Оскільки луки залило, деснянська вода має присмак мʼяти й інших трав — це дуже смачно й ні на що не схоже.

Що побачити, крім природи

Разом із Євгенієм подорожує фотограф і відеограф, Олександр Лавров. Спитали його, чим запам’яталася ця поїздка:

Окрім всеохопної краси Десни, тут є ще дещо цікаве — історія цих місць. Вражають знахідки стоянки давньої людини камʼяної доби, якій понад 22 тисячі років! Тут є рештки кісток мамонтів і жител первісної людини. У парку кажуть, що тут колись ходили мамонти! Також було цікаво пройтися з ліхтариком вузьким лабіринтом печер Рихлівського монастиря, що розташований посеред вікових дубів.

Нині Мезинський національний природний парк працює з обмеженнями через дію воєнного стану, однак прогулянки вздовж Десни доступні для відвідувачів. Телефонуйте для замовлення екскурсій 0951104904 і стежте за подіями в парку на сторінках у фейсбуці та інстаграмі. Більше фотографій дивіться тут.

Читайте про інші поїздки Євгенія Довгалюка в національні парки: «Прип’ять-Стохід», Вижницький, до Шацького національного парку читайте тут, до “Холодного Яру” ось тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Відпочити взимку в національному парку: 11 варіантів

Національні природні парки часто розташовані серед дикої природи, далеко від великих доріг і міст. Щоб побачити та встигнути більше, особливо коли день короткий, можна зупинитися на ніч у житлі парку. У цьому переліку зібрали установи, які мають житло з опаленням.

  • Без категорії
  • Мандри

Залізнична романтика, цвітіння пізньоцвіта осіннього та ще 5 причин побувати восени в Ужанському нацпарку

Ужанський національний природний парк - Uzhanskyi National Nature Park розташований у Закарпатській області. Розповідаємо, чому ми любимо це місце і кличемо туди вас:

  • Без категорії
  • Мандри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: