Нова реальність

Наша команда інформує під час війни про роботу природно-заповідних установ заради перемоги та накопичує факти шкоди природі, нанесеної збройною агресією російської федерації проти України.

На сьогоднішній день війна російської федерації проти України вплинула на 20% всіх заповідних територій. На окупованих територіях російські війська не підтримують заповідний статус наших природоохоронних територій і використовують їх як плацдарм для розміщення військ.

2,9 млн га територій Смарагдової мережі в зоні ризику. Ці території є значною частиною природоохоронної мережі Європи, яка охороняється в рамках законодавства ЄС та Ради Європи.
16 Рамсарських об’єктів площею більше 600,000 га під загрозою знищення. Це ті території, які мають статус водно-болотних угідь міжнародного значення завдяки їх унікальному біорізноманіттю
Водно-болотне угіддя «Архіпелаг Великі і Малі Кучугури» площею 7740 га нині деокуповане, втім через близьке розташування до лінії фронту все одно перебуває під загрозою.
8 наших заповідників і 10 нацпарків окупували росіяни. Наразі 2 нацпарки завдяки зусиллям ЗСУ деокуповані.
> 60 тисяч тимчасово-переміщених осіб, які знайшли прихисток на природоохоронних територіях
> 5 тисяч працівників, які працюють у національних парках та заповідниках

Тварини в зоопарках страждають від голоду і холоду, а працівники ризикуючи своїм життям роблять все, щоб зберегти їх. Колективи національних парків і заповідників продовжують нести варту задля збереження природної спадщини України. Національні парки й заповідники, які перебувають у відносно безпечних місцях, віддають свої сили та матеріальні ресурси для допомоги тим, хто втратив свою домівку.

Навколо наших природно-заповідних установ згуртувалися колеги та природоохоронні громадські організації багатьох держав.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: