Окупанти обстріляли парк, що на межі з росією

Деснянсько-Старогутський національний природний парк, що у Сумській області, на півночі та сході ділить кордон з росією. Це понад 50 кілометрів межі з агресором, а отже існує постійний ризик обстрілів.

Понад 50 кілометрів межі з росією

Центральна адміністрація парку розташована за 400 метрів від кордону з росією

«Ситуація небезпечна. Центральна адміністрація парку розташована за 400 метрів від кордону з росією. Тому є висока ймовірність мінування, розтяжок. Вчора російські війська обстріляли околиці Старої Гути, що за 5 кілометрів від кордону», - розповів директор парку, Сергій Кубраков.

Це вже втретє російські війська обстріляли Стару Гуту – село, що межує з парком. А три дні тому, 31 липня, окупанти здійснили артилерійський обстріл адміністративної будівлі Старогутського природоохоронного науково-дослідного відділення та прилеглих будівель парку. Окрім будинків також пошкоджено гаражі та автомобіль УАЗ. Виведена з ладу система спостереження за лісовими пожежами. Постраждалих та загиблих немає.

 

 

«Тепер нам складно моніторити пожежі. На щастя зараз дощовий період, сподіваємося так буде і наступні місяці», - розповів директор парку, Сергій Кубраков.

Через обстріли значних пошкоджень зазнала лісова екосистема біля адміністративної будівлі. Провести обстеження для оцінки наслідків зараз неможливо через замінування території.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Як війна впливає на диких тварин і птахів. Говорять науковці

“Важко сказати, як вплинула війна на тварин, бо нам заборонено ходити в ліс, територію заміновано”, — зазвичай працівники національних парків не можуть точно визначити шкоду бойових дій для тварин. Подекуди вони чули поодинокі вибухи в лісі, припускають, що на міні міг підірватися, скажімо, вовк чи лось. Зібрали думки учених.

  • Війна

Події для природоохоронців. 14.03 – 31.03

Відновлення лісу Лісові ініціативи і суспільство ForestCom запрошують відновлювати ліс разом із національним парком "Гуцульщина". Учасники сіятимуть насінини місцевого дуба звичайного на місці немісцевого дуба червоного.

  • Без категорії
  • Екологія
  • Конкурси
  • Конференція
  • Наука

База даних кадастру ПЗФ: 1851 об’єкт ПЗФ тепер має чіткі межі на карті

2021 року в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» було розпочато роботу над розв’язанням цієї проблеми — створення повного набору меж територій ПЗФ, пов’язаних документів і даних. Для цього потрібно зібрати, оцифрувати та впорядкувати архів установчих документів ПЗФ і створити або уточнити векторні геодані меж територій ПЗФ. Тендер на цю роботу виграла компанія GIS and IT services, і в жовтні 2021 представила перші результати: архів, який охопив 115 територій ПЗФ Харківської та Закарпатської областей.

  • Без категорії
  • Охорона

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: