Окупанти обстріляли парк, що на межі з росією

Деснянсько-Старогутський національний природний парк, що у Сумській області, на півночі та сході ділить кордон з росією. Це понад 50 кілометрів межі з агресором, а отже існує постійний ризик обстрілів.

Понад 50 кілометрів межі з росією

Центральна адміністрація парку розташована за 400 метрів від кордону з росією

«Ситуація небезпечна. Центральна адміністрація парку розташована за 400 метрів від кордону з росією. Тому є висока ймовірність мінування, розтяжок. Вчора російські війська обстріляли околиці Старої Гути, що за 5 кілометрів від кордону», - розповів директор парку, Сергій Кубраков.

Це вже втретє російські війська обстріляли Стару Гуту – село, що межує з парком. А три дні тому, 31 липня, окупанти здійснили артилерійський обстріл адміністративної будівлі Старогутського природоохоронного науково-дослідного відділення та прилеглих будівель парку. Окрім будинків також пошкоджено гаражі та автомобіль УАЗ. Виведена з ладу система спостереження за лісовими пожежами. Постраждалих та загиблих немає.

 

 

«Тепер нам складно моніторити пожежі. На щастя зараз дощовий період, сподіваємося так буде і наступні місяці», - розповів директор парку, Сергій Кубраков.

Через обстріли значних пошкоджень зазнала лісова екосистема біля адміністративної будівлі. Провести обстеження для оцінки наслідків зараз неможливо через замінування території.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

«Вам пише парк»: комунікаційниця wownature представила свій проєкт у Польщі

На початку лютого комунікаційниця wownature Анастасія Сєрікова в Перемишлі (Польща) на фінісажі мистецьких резиденцій презентувала свій проєкт про національні природні парки України.

  • Без категорії
  • Конференція

Бобри і боброобліковці Слобожанського та Голосіївського національних природних парків

Волонтерські ініціативи нацпарків для нас дуже цінні, бо часто робота установ обмежена через воєнний стан. І все ж співробітники працюють зі школярами, приймають туристів у дозволених локаціях, провадять наукову роботу, обліковують птахів. Сьогодні нагадаємо, як у січні в Слобожанському парку обліковували бобрів, і розповімо про життя бобрів у Голосіївському парку.

  • Без категорії
  • Тварини

Відчути себе мурахою: каміння та ліси Вижницького національного парку. Експедиція Євгенія Довгалюка

Четвертим національним природним парком, який відвідав у січні 2024 мандрівник Євгеній Довгалюк у компанії Олександра Лаврова та Ігоря Вєтохіна, став Вижницький парк у Чернівецькій області. Поки готується відео, читайте про зимовий бьордвочинг, величезне каміння, мінеральні джерела та підйоми в Буковинські Карпати.

  • Без категорії
  • Мандри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: