Окупанти обстріляли парк, що на межі з росією

Деснянсько-Старогутський національний природний парк, що у Сумській області, на півночі та сході ділить кордон з росією. Це понад 50 кілометрів межі з агресором, а отже існує постійний ризик обстрілів.

Понад 50 кілометрів межі з росією

Центральна адміністрація парку розташована за 400 метрів від кордону з росією

«Ситуація небезпечна. Центральна адміністрація парку розташована за 400 метрів від кордону з росією. Тому є висока ймовірність мінування, розтяжок. Вчора російські війська обстріляли околиці Старої Гути, що за 5 кілометрів від кордону», - розповів директор парку, Сергій Кубраков.

Це вже втретє російські війська обстріляли Стару Гуту – село, що межує з парком. А три дні тому, 31 липня, окупанти здійснили артилерійський обстріл адміністративної будівлі Старогутського природоохоронного науково-дослідного відділення та прилеглих будівель парку. Окрім будинків також пошкоджено гаражі та автомобіль УАЗ. Виведена з ладу система спостереження за лісовими пожежами. Постраждалих та загиблих немає.

 

 

«Тепер нам складно моніторити пожежі. На щастя зараз дощовий період, сподіваємося так буде і наступні місяці», - розповів директор парку, Сергій Кубраков.

Через обстріли значних пошкоджень зазнала лісова екосистема біля адміністративної будівлі. Провести обстеження для оцінки наслідків зараз неможливо через замінування території.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Зупинитися в нацпарку на ніч. Мезинський

Національні парки — це установи, які оберігають особливо цінні куточки природи. Ще одна важлива функція нацпарків — працювати з туристами. Ми часто розповідаємо про туристичні маршрути й екостежки, а чи знали ви, що в парку можна не тільки гуляти, а й лишитися на ніч?

  • Без категорії
  • Мандри

Учитися говорити простіше. Співробітники нацпарків і заповідників пройшли тренінг з комунікації

“Якщо ми будемо й далі робити свою роботу, але висловлюватися простіше, то наші ідеї знайдуть більше читачів, слухачів і прихильників”: 17-19 травня Українська природоохоронна група провела комунікаційний тренінг для співробітників природоохоронної галузі.

  • Без категорії
  • Війна
  • Конференція
  • Наука

Ніч у музеї, розлив Десни і вода з присмаком м’яти: мандрівка в Мезинський нацпарк

Мандрівник Євгеній Довгалюк, який досліджує природу озера Супій у Київській області, вирішив відвідати з друзями всі національні парки України. Сьогодні розповідаємо про поїздку до Мезинського національного парку в Чернігівській області.

  • Мандри
  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: