Заповідник лежить у прикордонній зоні, тому не можна відвідати деякі маршрути: «Із села Ділового до гори Піп-Іван Мармороський» і «До водоспаду Ялинський» (на території Трибушанського природоохоронного науково-дослідного відділення); «До мінерального джерела в урочищі Головач» (на території Мармароського природоохоронного науково-дослідного відділення). Актуальну інформацію щодо відвідування біосферного заповідника можна отримати в адміністрації: Колачук Іванна 0978778902, cbr-rakhiv@ukr.net.
Про заповідник
Це тут неторкана людиною природа, найбільший у світі суцільний масив букового пралісу. Затамуйте подих, онде ростуть півтисячолітні буки і досягають 45 метрів. Це їх приїздять досліджувати науковці зі всього світу. Це там, де найвища гора України Говерла дірявить хмари. Де серед гір озеро Бребенескул у своїх водах віддзеркалює небо. Де височіють Мармароші. Тут Свидовець вкритий озерами, які залишили льодовики та оспівана Чорногора. А який захопливий ритуал милування високогірними квітами у Долині нарцисів.
Це тут домівка для більш ніж 8000 видів тварин та рослин, півтисячі з них потребують особливої уваги, адже занесені до Червоної книги. Це тут можна стояти безпосередньо в Центрі Європи, а за кілька годин досліджувати печери, в яких мешкали перші люди.
Це тут десятки тисяч туристів на велосипедах, пішки та навіть на конях відкривають для себе неповторну красу цілісного співіснування живої природи. Звісно, так, щоб не зашкодити природі, дозволеними стежками. Це – Карпатський біосферний заповідник.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
58035,8 кв км
Площа парку
35
високогірних озер
5
гір - двотисячників
21 тис. га
найбільший у світі масив букових пралісів
150
червонокнижних видів рослин
130
червонокнижних видів тварин
3605
видів тварин
21
туристична стежка
5
еколого-освітніх стежок
3
водоспади
Географічний центр Європи
Увага!
Значна частина території заповідника – заповідна зона. Це унікальна екосистема, де панують ліси, і дуже важливо зберегти їх недоторканими. Мандрівникам тут гуляти не можна. Дотримуючись правил, ви допоможете нам зберегти унікальну природу та уникнете зайвих витрат на штрафи.
Міжнародні статуси
Як добратись
Автобусом
є автобусне сполучення з Ужгородом, Івано-Франківськом.
Автомобілем
з Києва – 679 км (9 год 48 хв)
з Тернополя – 263 км (4 год 30 хв)
зі Львова – 273 км (4 год 37 хв)
з Рівного – 415 км (6 год 38 хв)
з Луцька – 416 км (6 год 26 хв)
з Ужгорода – 208 км (4 год 20 хв)
Літаком
найближчі аеропорти – Львів, Івано-Франківськ.
Потягом
до Рахова прямують потяги з Києва, Львова та інших міст. Далі від Рахова до баз та кемпінгів заповідника можна дістатися автобусом, який відправляється від Рахівського автовокзалу.