Національний природний парк “Дворічанський”

Харківська область

  • Тимчасово закрито

Обмеження:

Парк було окуповано від лютого до вересня 2022 року. Територія замінована, прострілюється. Співробітники опікувалися захистом природи, вели літопис природи навіть під час окупації. Росіяни піддавали тортурам очільника парку, знищили адміністративну будівлю парку.

Про парк

Парк особливий завдяки крейдяним ландшафтам. Виходи крейди утворилися із раковин молюсків, що жили на дні прадавнього моря 70 мільйонів років тому. Крейда забілюєпагорби, що тягнуться через увесь парк, і має високу здатність відбивати світло, але слабкий опір до розмивання. Час від часу тут можна знайти подарунки, які в народі називають чортів палець. Це белемніти – останки молюсків, які жили тут ще в мезозойську еру.

 

З оглядових майданчиків відкривається дивовижна панорама на річку Оскіл, що котить свої хвилі  між крейдяних схилів. Її берегами  гордовито прогулюються журавель сірий та лелека білий, а куріпка сіра випасаєсвоїх пташенят. Піднявши в небо очі, можна спостерігати, як ширяють орлан-білохвіст та орел-карлик. Візитівкою  місцевості є бабак. Вони обожнюють стояти на задніх лапках і роздивлятися навкруги. Ці тварини своєю кумедною  поведінкою і свистом  розважають гостей парку.

 

З приходом весни крейдяні схили вкриваються різнокольоровим килимом. Особливу увагу привертає сон розкритий – такі собі невагомі фіолетові дзвоники. Чарівності місцевості надає поєднання хвиль ковилу та духмяного різнотрав`я. Тут можна відвідати лісову та степову екологічні стежки. Екомаршрут Лісовийдемонструє природні особливості байрачного лісу, що належить до зникаючої групи лісів. Екомаршрут Степовийрозкриває усі особливості крейдяних степів заповідної зони парку.

Насолоджуйтесь

Чим зайнятись

Походи
Походи
Веломандри
Веломандри
Сплави
Сплави
Кінні прогулянки
Кінні прогулянки
Риболовля
Риболовля
Культура
Культура
Події
Події
Плавання
Плавання
Кемпінги
Кемпінги
Екостежки
Екостежки
info

31,312 км кв.

площа парку


icon
3

маршрути

icon
32,150 км

протяжність маршрутів

icon
1052

загальна кількість видів рослин

icon
3038

загальна кількість видів тварин

Міжнародні статуси

Як добратись

Автобусом

є автобусне сполучення з містом Харків, автобус Харків-Дворічна.

Автомобілем

від міста Харків до селища Дворічна 142 км (2 години).

Контакти


смт Дворічна, вул. Слобожанська, 5б, Харківська обл. Україна, 62702

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: