Національний природний парк “Кам’янська Січ”

Херсонська область

  • Тимчасово закрито

Обмеження:

Парк було окуповано від лютого до листопада 2022 року, тут двічі пролягала лінія фронту. Територію забруднено, заміновано, росіяни обстрілюють парк з лівого берега Дніпра. Окупанти пограбували парк, зруйнували офіс, катували та тримали в полоні директора, вирубували дерева, знущалися з тварин, окопувалися на території парку. Територія потерпала від пожеж.

Про парк

Місце, де славетна історія українського козацтва яскраво обрамлена самобутньою степовою природою. Тут, на мальовничих вапнякових схилах, де річка Кам’янка зливається з могутніми дніпровськими водами, у XVII ст. існував форпост козаків – Кам’янська Січ. Сьогодні тут працює відділення національного заповідника Хортиця. На території збереглися поховання славетних запорозьких отаманів Костя Гордієнка та  Василя Єрофеєвича, а також залишки скіфського городища та чимало артефактів минулих епох.

 

А ще тут оберігають природні цінності. У парку зростає понад 500 видів судинних рослин, серед яких є чимало рідкісних, занесених до Червоної книги України та міжнародних природоохоронних списків.  Зокрема, такі особливо рідкісні, як наголоватки волошкові, астрагал шерстистоквітковий та горицвіт волзький. Мешкає на території і чимало цікавих тварин. Поміж них сліпачок звичайний, чепура велика та руда чапля. 

 

Національний природний парк  Кам’янська Січ – це насолода тишею, пронизаною п’янким ароматом степових трав, а споглядати сонце, що зникає за могутніми схилами Каховського водосховища, ви можете за горнятком духмяного чумацького чаю.

Сайт

Насолоджуйтесь

Чим зайнятись

Походи
Походи
Веломандри
Веломандри
Сплави
Сплави
Риболовля
Риболовля
Культура
Культура
Плавання
Плавання
Кемпінги
Кемпінги
Екостежки
Екостежки
info

122,6 км кв.

Площа парку


icon
4

піших маршрути

icon
3

водні маршрути

icon
5

історичних пам`яток

icon
222

кургани

icon
93

види рідкісних тварин

icon
52

види рідкісних рослин

icon
50+

км берегової лінії

Увага!

Доступ до частини парку обмежено! Це степові ділянки у верхів’ях Милівської та Кам’янської балок, розташовані північніше автошляху Т0403. Детально ознайомитись з місцями із обмеженими доступом можна на офіційному сайті установи.

Міжнародні статуси

Як добратись

Автомобілем

З обласного центру – міста Херсона потрібно тримати курс на північний схід вздовж правого берега річки Дніпра, довжина шляху – 100 кілометрів.

Літаком

Найближчий аеропорт знаходиться в Херсоні.

Потягом

Найближчий залізничний вокзал знаходиться в Херсоні. Звідти до парку – 100 км автомобілем.

Контакти


Херсонська область, село Милове, вул. Бериславська 33, корпус А
Більше інформації в нас на сайті та у наших соцмережах

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: