Реінтродукція водяного буйвола в топ-6 історій повернення видів

One Earth назвало реінтродукцію водяного буйвола однією з шести успішних історій повернення виду. Про це громадська організація Rewilding Ukraine повідомила на сторінці у Facebook. Серед інших історій повернення сірих вовків у Єллоустонський національний парк та вівцебика в Арктику.

У травні 2019 року на острів Єрмаков, що у Дунайському біосферному заповіднику, було завезено 17 водяних буйволів силами організації Rewilding Ukraine. Близько 50 років тому вони мешкали у дельті Дунаю. Значна кількість буйволів була завезена із Закарпаття. У долині річки Тиса на фермах зберіглося невелике поголів'я водяного буйвола. Тварини були зібрані екологом і активістом Мішелем Якобі.

Відновлення лише 20 видів великих ссавців може допомогти відновленню екосистем у всьому світі

Водяні буйволи завезли на острів Єрмаков аби допомогти зберегти мозаїчні ландшафти та біорізноманіття тут. Буйволи своєрідні "архітектори". Вони розчищають чагарники і очерет, створюють калюжі, в яких оселяються різні комахи, земноводні і риби. Rewilding Ukraine повідомляє, що завезені тварини чудово себе почувають і стадо поступово збільшується.

Згідно з дослідженнями, відновлення лише 20 видів великих ссавців може допомогти відновленню екосистем у всьому світі. Завдяки відновленню таких видів, як бурі ведмеді, леви та дикі коні, більш ніж 8,5 мільйонів квадратних кілометрів можуть знову відновити свої історичні спільноти великих ссавців.

One Earth - інформаційний бюлетень з оглядом останніх наукових досліджень про клімат, які демонструють інноваційні проекти та екологічні новини з усього світу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Як війна впливає на диких тварин і птахів. Говорять науковці

“Важко сказати, як вплинула війна на тварин, бо нам заборонено ходити в ліс, територію заміновано”, — зазвичай працівники національних парків не можуть точно визначити шкоду бойових дій для тварин. Подекуди вони чули поодинокі вибухи в лісі, припускають, що на міні міг підірватися, скажімо, вовк чи лось. Зібрали думки учених.

  • Війна

Події для природоохоронців. 14.03 – 31.03

Відновлення лісу Лісові ініціативи і суспільство ForestCom запрошують відновлювати ліс разом із національним парком "Гуцульщина". Учасники сіятимуть насінини місцевого дуба звичайного на місці немісцевого дуба червоного.

  • Без категорії
  • Екологія
  • Конкурси
  • Конференція
  • Наука

База даних кадастру ПЗФ: 1851 об’єкт ПЗФ тепер має чіткі межі на карті

2021 року в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» було розпочато роботу над розв’язанням цієї проблеми — створення повного набору меж територій ПЗФ, пов’язаних документів і даних. Для цього потрібно зібрати, оцифрувати та впорядкувати архів установчих документів ПЗФ і створити або уточнити векторні геодані меж територій ПЗФ. Тендер на цю роботу виграла компанія GIS and IT services, і в жовтні 2021 представила перші результати: архів, який охопив 115 територій ПЗФ Харківської та Закарпатської областей.

  • Без категорії
  • Охорона

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: