Рятівник чи викрадач?

Цей заголовок актуальний кожного року, коли злетки активно починають покидати пташині гнізда.

Хто такі злетки? Пташині підлітки. Вони трішки підросли, вже з гнізда вилетіли. Але літають погано, тому часто ви їх бачите на землі. Вони від вас не тікатимуть, бо ще просто не навчилися. Їсти ще не дуже вміють добувати, тому батьки їх підгодовують надалі. Голосно пищать, вимагаючи їжі. І, головне, поруч завжди є батьки, які за ними стежать.⠀

Малий злеток

Чи потрібно таких пташенят забирати? Ні!

Вони не покинуті, вони в себе вдома. Відійдіть і поспостерігайте 15 хвилин. Ви побачите, що до них прилітають батьки з кормом. Спокійно йдіть далі.
Якщо турбуєтесь через наявність котів та собак, то мушу вас засмутити. Коти вбивають величезну кількість птахів щороку. Навіть, якщо ви їх старанно годуєте. Ну, можете поставити пташеня на гілляку, але якщо це дрізд або шпак, то він все одно злетить знову вниз на землю, адже ці види птахів добувають їжу серед трави та в підстилці.

Коли варто забирати пташеня?

Якщо воно травмоване. Детальніше про порятунок травмованих пташенят – Як врятувати пташку, щоб не наробити гірше.
Ви відповідальні за пташеня, яке забрали. Всі притулки для диких птахів працюють на ентузіазмі, а лікування та годування потребує грошей та часу. Тобто хочете зробити добру справу – робіть її! Або берете і робите, або не берете взагалі, - Ганна Кузьо, орнітологиня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Зупинитися в нацпарку на ніч. Мезинський

Національні парки — це установи, які оберігають особливо цінні куточки природи. Ще одна важлива функція нацпарків — працювати з туристами. Ми часто розповідаємо про туристичні маршрути й екостежки, а чи знали ви, що в парку можна не тільки гуляти, а й лишитися на ніч?

  • Без категорії
  • Мандри

Учитися говорити простіше. Співробітники нацпарків і заповідників пройшли тренінг з комунікації

“Якщо ми будемо й далі робити свою роботу, але висловлюватися простіше, то наші ідеї знайдуть більше читачів, слухачів і прихильників”: 17-19 травня Українська природоохоронна група провела комунікаційний тренінг для співробітників природоохоронної галузі.

  • Без категорії
  • Війна
  • Конференція
  • Наука

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: