Рятівник чи викрадач?

Цей заголовок актуальний кожного року, коли злетки активно починають покидати пташині гнізда.

Хто такі злетки? Пташині підлітки. Вони трішки підросли, вже з гнізда вилетіли. Але літають погано, тому часто ви їх бачите на землі. Вони від вас не тікатимуть, бо ще просто не навчилися. Їсти ще не дуже вміють добувати, тому батьки їх підгодовують надалі. Голосно пищать, вимагаючи їжі. І, головне, поруч завжди є батьки, які за ними стежать.⠀

Малий злеток

Чи потрібно таких пташенят забирати? Ні!

Вони не покинуті, вони в себе вдома. Відійдіть і поспостерігайте 15 хвилин. Ви побачите, що до них прилітають батьки з кормом. Спокійно йдіть далі.
Якщо турбуєтесь через наявність котів та собак, то мушу вас засмутити. Коти вбивають величезну кількість птахів щороку. Навіть, якщо ви їх старанно годуєте. Ну, можете поставити пташеня на гілляку, але якщо це дрізд або шпак, то він все одно злетить знову вниз на землю, адже ці види птахів добувають їжу серед трави та в підстилці.

Коли варто забирати пташеня?

Якщо воно травмоване. Детальніше про порятунок травмованих пташенят – Як врятувати пташку, щоб не наробити гірше.
Ви відповідальні за пташеня, яке забрали. Всі притулки для диких птахів працюють на ентузіазмі, а лікування та годування потребує грошей та часу. Тобто хочете зробити добру справу – робіть її! Або берете і робите, або не берете взагалі, - Ганна Кузьо, орнітологиня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

«Вам пише парк»: комунікаційниця wownature представила свій проєкт у Польщі

На початку лютого комунікаційниця wownature Анастасія Сєрікова в Перемишлі (Польща) на фінісажі мистецьких резиденцій презентувала свій проєкт про національні природні парки України.

  • Без категорії
  • Конференція

Бобри і боброобліковці Слобожанського та Голосіївського національних природних парків

Волонтерські ініціативи нацпарків для нас дуже цінні, бо часто робота установ обмежена через воєнний стан. І все ж співробітники працюють зі школярами, приймають туристів у дозволених локаціях, провадять наукову роботу, обліковують птахів. Сьогодні нагадаємо, як у січні в Слобожанському парку обліковували бобрів, і розповімо про життя бобрів у Голосіївському парку.

  • Без категорії
  • Тварини

Відчути себе мурахою: каміння та ліси Вижницького національного парку. Експедиція Євгенія Довгалюка

Четвертим національним природним парком, який відвідав у січні 2024 мандрівник Євгеній Довгалюк у компанії Олександра Лаврова та Ігоря Вєтохіна, став Вижницький парк у Чернівецькій області. Поки готується відео, читайте про зимовий бьордвочинг, величезне каміння, мінеральні джерела та підйоми в Буковинські Карпати.

  • Без категорії
  • Мандри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: