Рятівник чи викрадач?

Цей заголовок актуальний кожного року, коли злетки активно починають покидати пташині гнізда.

Хто такі злетки? Пташині підлітки. Вони трішки підросли, вже з гнізда вилетіли. Але літають погано, тому часто ви їх бачите на землі. Вони від вас не тікатимуть, бо ще просто не навчилися. Їсти ще не дуже вміють добувати, тому батьки їх підгодовують надалі. Голосно пищать, вимагаючи їжі. І, головне, поруч завжди є батьки, які за ними стежать.⠀

Малий злеток

Чи потрібно таких пташенят забирати? Ні!

Вони не покинуті, вони в себе вдома. Відійдіть і поспостерігайте 15 хвилин. Ви побачите, що до них прилітають батьки з кормом. Спокійно йдіть далі.
Якщо турбуєтесь через наявність котів та собак, то мушу вас засмутити. Коти вбивають величезну кількість птахів щороку. Навіть, якщо ви їх старанно годуєте. Ну, можете поставити пташеня на гілляку, але якщо це дрізд або шпак, то він все одно злетить знову вниз на землю, адже ці види птахів добувають їжу серед трави та в підстилці.

Коли варто забирати пташеня?

Якщо воно травмоване. Детальніше про порятунок травмованих пташенят – Як врятувати пташку, щоб не наробити гірше.
Ви відповідальні за пташеня, яке забрали. Всі притулки для диких птахів працюють на ентузіазмі, а лікування та годування потребує грошей та часу. Тобто хочете зробити добру справу – робіть її! Або берете і робите, або не берете взагалі, - Ганна Кузьо, орнітологиня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Горотерапія: походи для військових, ветеранів, родин полеглих захисників і військових волонтерів

Від 2023 року вони пішли ще далі — і спільно із турклубом Nomad.live, ГО ФОРЗА та U.S. Forest Service почали проводити природотерапію: щотижня влаштовують походи для військових, ветеранів, родин полеглих захисників і військових волонтерів.

  • Війна
  • Інклюзивність

Чи зможете ви викликати таксі з розрядженого смартфона? Заряджаємо свою “батарейку”

68 % українців не планують відпустку цього року — показало опитування Rakuten Viber, яке пройшли 100 000 українських користувачів. Українці працюють на перемогу, картають себе за відпочинок.

  • Мандри

Події для природоохоронців. Травень

Цього тижня в Україні відзначають День вишиванки, у багатьох містах проводять дні музеїв. Національні парки теж долучаються до святкування! У цій добірці зібрали можливості, які пропонують природоохоронні організації. Тут і фототури, і забіги, і гранти, і конкурси, і навчання.

  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: