Що ви знаєте про дельфінів Чорного моря

Їх плавці унікальні, ніби людські відбитки пальців, а деякі з них можуть жити до 50 років. У Всесвітній день захисту китоподібних Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів разом з проєктом #EMBLAS підготували для вас цікавинки про наших незвичайних сусідів та про те як вести себе з ними у Чорному морі.

Чи знали ви, що:

 • У Чорному морі живуть 3 види китоподібних. Білобочка та афаліна – дельфіни, а інший – морська свиня. Його часто плутають з дитинчам дорослого дельфіна. Однак, це мале китопоподібне з родини Фоценові.
 • Афаліни та білобочки зазвичай живуть 25-30 років, хоч іноді афаліни можуть досягати 50-річного віку. Морські свині – 7-10 років, а за сприятливих умов – 23 роки.
 • Кожен дельфін має свій унікальний плавець – подібно до людських відбитків пальців! Це дозволяє науковцям відстежувати їх поведінку. Для прикладу, вчені встановили, що деякі з тварин роками лишаються на одному місці, а інші мігрують на сотні кілометрів.
 • Кожен вид має свою манеру поведінки. Афаліни гуртуються по 50-1000 особин і роками живуть на улюблених місцях. Білобочки – до 2000 особин і полюбляють супроводжувати судна. Морські свині намагаються не  контактувати з людьми.
 • Довжина афаліни може сягати 3 метрів, а вага – 400 кг. Білобочки менші – довжиною близько 2 м і вагою 70-120 кг, майже як людина. Найдрібніші – морські свині – їхня довжина становить 1,2 – 1,6 м, вага – 30-70 кг.
 • Китоподібні спілкуються між собою власною унікальною мовою. За допомогою ультразвуку вони знаходять одне одного та їжу.

У сучасному світі на цих розумних створінь часто чатує небезпека – браконьєрські сіті, життя у дельфінаріях, поранення, отруєння хімікатами, шумове забруднення.

Ми з вами можемо допомогти дельфінам, для цього лише треба:

 • не переслідувати їх у морі;
 • не підтримувати заклади, що утримують тварин у неволі;
 • не залишати відходи у природному середовищі та мінімізувати використання пластикових речей;
 • зменшити свій вплив на хімічне забруднення моря: не використовувати сонцезахисні креми безпосередньо перед купанням, не викидати ліки у каналізацію, надавати перевагу екологічно безпечним миючим засобам.

А ще, якщо ви побачили дельфіна, що викинувся на берег, не проходьте повз, а викликайте спеціалістів з @УкрНЦЕМ +38 0482 636622. Вони нададуть йому фахову допомогу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Горотерапія: походи для військових, ветеранів, родин полеглих захисників і військових волонтерів

Від 2023 року вони пішли ще далі — і спільно із турклубом Nomad.live, ГО ФОРЗА та U.S. Forest Service почали проводити природотерапію: щотижня влаштовують походи для військових, ветеранів, родин полеглих захисників і військових волонтерів.

 • Війна
 • Інклюзивність

Чи зможете ви викликати таксі з розрядженого смартфона? Заряджаємо свою “батарейку”

68 % українців не планують відпустку цього року — показало опитування Rakuten Viber, яке пройшли 100 000 українських користувачів. Українці працюють на перемогу, картають себе за відпочинок.

 • Мандри

Події для природоохоронців. Травень

Цього тижня в Україні відзначають День вишиванки, у багатьох містах проводять дні музеїв. Національні парки теж долучаються до святкування! У цій добірці зібрали можливості, які пропонують природоохоронні організації. Тут і фототури, і забіги, і гранти, і конкурси, і навчання.

 • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: