Що ви знаєте про дельфінів Чорного моря

Їх плавці унікальні, ніби людські відбитки пальців, а деякі з них можуть жити до 50 років. У Всесвітній день захисту китоподібних Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів разом з проєктом #EMBLAS підготували для вас цікавинки про наших незвичайних сусідів та про те як вести себе з ними у Чорному морі.

Чи знали ви, що:

 • У Чорному морі живуть 3 види китоподібних. Білобочка та афаліна – дельфіни, а інший – морська свиня. Його часто плутають з дитинчам дорослого дельфіна. Однак, це мале китопоподібне з родини Фоценові.
 • Афаліни та білобочки зазвичай живуть 25-30 років, хоч іноді афаліни можуть досягати 50-річного віку. Морські свині – 7-10 років, а за сприятливих умов – 23 роки.
 • Кожен дельфін має свій унікальний плавець – подібно до людських відбитків пальців! Це дозволяє науковцям відстежувати їх поведінку. Для прикладу, вчені встановили, що деякі з тварин роками лишаються на одному місці, а інші мігрують на сотні кілометрів.
 • Кожен вид має свою манеру поведінки. Афаліни гуртуються по 50-1000 особин і роками живуть на улюблених місцях. Білобочки – до 2000 особин і полюбляють супроводжувати судна. Морські свині намагаються не  контактувати з людьми.
 • Довжина афаліни може сягати 3 метрів, а вага – 400 кг. Білобочки менші – довжиною близько 2 м і вагою 70-120 кг, майже як людина. Найдрібніші – морські свині – їхня довжина становить 1,2 – 1,6 м, вага – 30-70 кг.
 • Китоподібні спілкуються між собою власною унікальною мовою. За допомогою ультразвуку вони знаходять одне одного та їжу.

У сучасному світі на цих розумних створінь часто чатує небезпека – браконьєрські сіті, життя у дельфінаріях, поранення, отруєння хімікатами, шумове забруднення.

Ми з вами можемо допомогти дельфінам, для цього лише треба:

 • не переслідувати їх у морі;
 • не підтримувати заклади, що утримують тварин у неволі;
 • не залишати відходи у природному середовищі та мінімізувати використання пластикових речей;
 • зменшити свій вплив на хімічне забруднення моря: не використовувати сонцезахисні креми безпосередньо перед купанням, не викидати ліки у каналізацію, надавати перевагу екологічно безпечним миючим засобам.

А ще, якщо ви побачили дельфіна, що викинувся на берег, не проходьте повз, а викликайте спеціалістів з @УкрНЦЕМ +38 0482 636622. Вони нададуть йому фахову допомогу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник після окупації

Розграбовані офіси, зруйноване обладнання, поранені працівники. Через заміновану територію під час окупації науковці заповідника ще довго не зможуть проводити дослідження унікального об’єкта природно-заповідного фонду. Чим важливий цей заповідник та як вплинула на нього війна? Місце, де відновлюється природа Чорнобильській радіаційно-екологічний біосферний заповідник є наймолодшим та найбільшим заповідником України. Він розташований у межах Зони відчуження та […]

 • Екологія

На Львівщині планують створити нову природно-заповідну територію

У департаменті екології та природних ресурсів ЛОДА повідомили, що розглядають можливість створення заказника місцевого значення «Лагодівський» в межах Перемишлянської територіальної громади та гідрологічної пам’ятки природи місцевого значення «Травертинові джерела» поблизу Львова.     Працівники департаменту працюють над збором погоджень щодо створення вищевказаних об’єктів, після чого будуть розроблені проєкти створення природно-заповідних територій. Рішення про створення цих […]

 • Без категорії
 • Екологія

Російські війська знищили 600-річний дуб

Через повномасштабну війну потерпають природно-заповідні території. У природному заповіднику “Древлянський” через обстріли було знищено 600-річний дуб. Про це на сторінці у Facebook повідомила адміністрація заповідника.     Це величезне дерево висотою понад 25 метрів було огороджене та мало табличку природно-заповідного фонду України. Російські війська здійснювали обстріл території заповідника в селі Звіздаль та цілеспрямовано підпали пам’ятку […]

 • Рослини
 • Екологія

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: