Цього року в Яворівському парку народилось троє лошат – нащадків диких коней-тарпанів

Найстарший Техас (4 місяці), середущий Мустанг (2 з половиною місяця) та наймолодша півторамісячна Тезора – ці лошата додали драйву та приємних турбот працівникам Центру розведення та збереження нащадків диких коней тарпанів. Керівниця центру Марія Антоненко розповіла, що лошата почуваються чудово, гарно ростуть і насолоджуються просторами Яворівського національного природного парку. Загалом в центрі доглядають вже дев’ятеро нащадків тарпанів. Це один жеребець Троль – тато всіх новонароджених лошат – і п’ятеро кобил. 

 

Колись дикі коні-тарпани масово заселяли ліси та степи Євразії, однак поступово людський вплив призвів до їх повного винищення. Згодом науковці-селекціонери у Польщі, де, як і в Україні, проживали останні з тарпанів, вирішили відновити вид. Зробили це так – вишукували по селах коней, які народжувались від змішаних "шлюбів" тарпанів та свійських коней. І далі шляхом їх спарювання між собою добивались потомств, які все більше нагадували своїх предків, поки не досягли максимально наближеного до оригіналу результату. Тарпановидний нащадок диких предків отримав назву – польський коник.

У 2009 році польські колеги з Розточанського національного парку, де розводять тарпанів, подарували своїм українським колегам трьох коней – жеребця Троля (ви вже про нього чули – він активно працює татом) і двох кобилок – Турню і Міку. 

 

"Ці коники справді відрізняються від своїх свійських родичів. Вони виносливіші, не бояться поганої погоди, не вибагливі до їжі – можуть їсти навіть кору. На зиму обростають густою шерстю, яку скидають влітку. І при тому, що мають гени диких предків, гарно співпрацюють з людьми. Можуть і діток покатати, і в господарстві допомогти", – розповідає Марія Антоненко. 

 

Працівники центру запрошують до себе гостей та туристів. Сюди, на давній і дуже мальовничий хутір Мочари неподалік Львова, можна приїхати і провести день, а то й кілька днів – на території працює гостьовий будинок.

А ще на честь тарпанів названо швидкісний потяг Крюківського вагонобудівного заводу. Тож будете наступного разу їхати одним з рейсів Інтерсіті, зверніть на це увагу і можете розповісти цю історію своїм попутникам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

На Львівщині планують створити нову природно-заповідну територію

У департаменті екології та природних ресурсів ЛОДА повідомили, що розглядають можливість створення заказника місцевого значення «Лагодівський» в межах Перемишлянської територіальної громади та гідрологічної пам’ятки природи місцевого значення «Травертинові джерела» поблизу Львова.     Працівники департаменту працюють над збором погоджень щодо створення вищевказаних об’єктів, після чого будуть розроблені проєкти створення природно-заповідних територій. Рішення про створення цих […]

  • Без категорії
  • Екологія

Російські війська знищили 600-річний дуб

Через повномасштабну війну потерпають природно-заповідні території. У природному заповіднику “Древлянський” через обстріли було знищено 600-річний дуб. Про це на сторінці у Facebook повідомила адміністрація заповідника.     Це величезне дерево висотою понад 25 метрів було огороджене та мало табличку природно-заповідного фонду України. Російські війська здійснювали обстріл території заповідника в селі Звіздаль та цілеспрямовано підпали пам’ятку […]

  • Рослини
  • Екологія

Не крадіть чужих дітей

В травні активно триває період, коли пташенята сов починають покидати гнізда та досліджувати навколишнє середовище. Сови починають гніздуватися дуже рано, ще взимку, тож у них чи не першими з’являються пташенята, яких зараз можна зустріти в парках, лісах чи навіть на вулицях міст. Особливість життя совенят полягає в тому, що вони покидають гніздо ще коли не […]

  • Без категорії
  • Птахи

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: