Науковці національного парку, що під обстрілами, знайшли новий вид водорості, непритаманний для України

Піщані пляжі, озера та степи на Кінбурнському півострові, що омиваються з однієї сторони Чорним морем та Ягорлицькою затокою, а з іншої Дніпровсько-Бузьким лиманом, є улюбленим місцем птахів та туристів влітку. Тепер тут війна. Як вдається працювати у національному парку "Білобережжя Святослава" розповідає адміністрація.

Незручна територія для бойових дій
Територія парку не окупована, знаходиться в сірій зоні. Перші місяці війни тут не було російських окупантів, бо територія не зручна для бойових дій, але зараз почали заїжджати. Російські війська заходять туди, щоб стріляти по Очакову і відразу ж тікають. За час війни, на території парку було зафіксовано дві великі пожежі, а також велику кількість загорянь - 2-3 щотижня.

«Важко ліквідовувати пожежі. Російські окупанти вкрали пожежну машину, вона була зеленого кольору – видно подумали, що військова. Спільно з громадою зробили пожежні агрегати з підручних засобів», розповіли у адміністрації.

Пожежа у парку

Крім пожеж та обстрілів у парку є і інша небезпека.

Одного викрали у березні, іншого нещодавно

В місті Очаків, наразі працює 31 особа адміністрації парку. Зараз на території Кінбурнського півострова залишилося 15 осіб, хто через сімейні обставини не може виїхати чи немає куди. У березні російські окупанти викрали одного працівника, а кілька тижнів тому іншого. Одного вдалося повернути нещодавно.
Незважаючи на небезпеку, робота проводиться майже у повному обсязі. Науковці нещодавно знайшли водорості, вид який є новим для території України. Водорості Percursaria percursa є більш притаманним видом для акваторій холодних північних та деяких південних морів. На території парку вони зростають у внутрішніх солоних озерах.

 

Водорості Percursaria percursa

По воді 4 кілометри, на авто – 560
До території парку по воді всього 4 кілометри, а об’їжджати до найближчого населеного пунктк Кінбурнського півострова в межах Миколаївської області на авто аж 280, стільки ж у зворотному напрямку. До війни курсували річні трамваї. А зараз доправити їжу, ліки та інші життєво необхідні речі майже неможливо.
Силами місцевої територіальної громади зібрано близько 110 000 грн, на які, згідно спільно розробленого плану заходів придбали авто та відремонтували пожежну машину.

Плани на майбутнє
Вже сьогодні адміністрацією парку проводиться робота, щодо вивчення можливостей відновлення пошкоджених природно-заповідних територій. Зокрема, підписано меморандум про співпрацю з Литовським Національним парком «Курська Коса», що допоможе перейняти досвід Європейського Союзу у сфері розвитку природно-заповідного фонду, а також винайти кошти для реалізації майбутніх природоохоронних заходів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Стежка для бьордвочингу в Нижньодністровському національному парку: як доїхати

У цьому матеріалі зібрали поради бьордвочерів Ігоря Вєтохіна, Олександра Бурковського та Сергія Ковальова про досвід птахоспоглядання на стежці "Шепіт заплав".

  • Птахи
  • Без категорії
  • Мандри

Човном пересувалися більше, ніж машиною: експедиція в національний парк «Прип’ять-Стохід»

Парк межує з Білоруссю, лежить у прикордонній зоні. З Києва ми їхали 6 годин чудовою варшавською трасою (автошлях E373. — Ред.). Після Маневичів треба повернути на північ і їхати до Любешева

  • Без категорії
  • Мандри

Святогірські спалені сосни. Репортаж з національного парку на лінії фронту

Від початку повномасштабного вторгнення росіян Сергій Ковальов працює як воєнний кореспондент, тому часто буває в зоні бойових дій. Наприкінці лютого — початку березня 2024 року він повернувся з поїздки на Схід, зокрема з території національного природного парку «Святі гори» Донецької області. Публікуємо його текст про цю поїздку.

  • Війна
  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: