У “Дністровії” відкрили новий інклюзивний маршрут

У Нижньодністровському національному природному парку  стало більше можливостей прогулянок для людей з вадами зору.

На екостежці «Дністровія» нещодавно встановили стенди з цікавими фактами про тваринний і рослинний світ пониззя Дністра. Важливо, що окрім української й англійської мов, інформація на стендах подається також шрифтом Брайля.

Загальна площа Нижньодністровського НПП понад 21 тис. га, проте більшість маршрутів – водні. Тому екологічна стежка «Дністровія» така важлива й популярна, адже вона пішохідна, а отже – доступна кожному.

Для місцевих жителів ця стежка знайома з дитинства. Однак, тепер це не лише місце для відпочинку та риболовлі. Завдяки зусиллям екогромади у «Дністровії» з’явились історія. Інформаційний супровід та чудові локації для фото вздовж усього шляху перетворили її на живу інтерактивну енциклопедію природи Дністра.

У минулому році маршрут прикрасили дерев’яні скульптури місцевого майстра Олександра Коваленка. Тепер тут можна побачити Лісовика і Мавку, Вартового заплав і величезну щуку– улюблений ар-об’єкт юних дослідників, що беруть участь в екоосвітніх заходах.

Юлія Тернова

Відвідати екосежку «Дністровія» можна, завітавши до міста Біляївка, Одеської області. Маршрут починається від невеличкої набережної (вулиця Костіна) і пролягає вздовж берега річки Турунчук (рукав Дністра). 5 зупинок , 1,5години, 3км.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Про парк

Новини

Горотерапія: походи для військових, ветеранів, родин полеглих захисників і військових волонтерів

Від 2023 року вони пішли ще далі — і спільно із турклубом Nomad.live, ГО ФОРЗА та U.S. Forest Service почали проводити природотерапію: щотижня влаштовують походи для військових, ветеранів, родин полеглих захисників і військових волонтерів.

  • Війна
  • Інклюзивність

Чи зможете ви викликати таксі з розрядженого смартфона? Заряджаємо свою “батарейку”

68 % українців не планують відпустку цього року — показало опитування Rakuten Viber, яке пройшли 100 000 українських користувачів. Українці працюють на перемогу, картають себе за відпочинок.

  • Мандри

Події для природоохоронців. Травень

Цього тижня в Україні відзначають День вишиванки, у багатьох містах проводять дні музеїв. Національні парки теж долучаються до святкування! У цій добірці зібрали можливості, які пропонують природоохоронні організації. Тут і фототури, і забіги, і гранти, і конкурси, і навчання.

  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: