У “Дністровії” відкрили новий інклюзивний маршрут

У Нижньодністровському національному природному парку  стало більше можливостей прогулянок для людей з вадами зору.

На екостежці «Дністровія» нещодавно встановили стенди з цікавими фактами про тваринний і рослинний світ пониззя Дністра. Важливо, що окрім української й англійської мов, інформація на стендах подається також шрифтом Брайля.

Загальна площа Нижньодністровського НПП понад 21 тис. га, проте більшість маршрутів – водні. Тому екологічна стежка «Дністровія» така важлива й популярна, адже вона пішохідна, а отже – доступна кожному.

Для місцевих жителів ця стежка знайома з дитинства. Однак, тепер це не лише місце для відпочинку та риболовлі. Завдяки зусиллям екогромади у «Дністровії» з’явились історія. Інформаційний супровід та чудові локації для фото вздовж усього шляху перетворили її на живу інтерактивну енциклопедію природи Дністра.

У минулому році маршрут прикрасили дерев’яні скульптури місцевого майстра Олександра Коваленка. Тепер тут можна побачити Лісовика і Мавку, Вартового заплав і величезну щуку– улюблений ар-об’єкт юних дослідників, що беруть участь в екоосвітніх заходах.

Юлія Тернова

Відвідати екосежку «Дністровія» можна, завітавши до міста Біляївка, Одеської області. Маршрут починається від невеличкої набережної (вулиця Костіна) і пролягає вздовж берега річки Турунчук (рукав Дністра). 5 зупинок , 1,5години, 3км.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Про парк

Новини

На Львівщині планують створити нову природно-заповідну територію

У департаменті екології та природних ресурсів ЛОДА повідомили, що розглядають можливість створення заказника місцевого значення «Лагодівський» в межах Перемишлянської територіальної громади та гідрологічної пам’ятки природи місцевого значення «Травертинові джерела» поблизу Львова.     Працівники департаменту працюють над збором погоджень щодо створення вищевказаних об’єктів, після чого будуть розроблені проєкти створення природно-заповідних територій. Рішення про створення цих […]

  • Без категорії
  • Екологія

Російські війська знищили 600-річний дуб

Через повномасштабну війну потерпають природно-заповідні території. У природному заповіднику “Древлянський” через обстріли було знищено 600-річний дуб. Про це на сторінці у Facebook повідомила адміністрація заповідника.     Це величезне дерево висотою понад 25 метрів було огороджене та мало табличку природно-заповідного фонду України. Російські війська здійснювали обстріл території заповідника в селі Звіздаль та цілеспрямовано підпали пам’ятку […]

  • Рослини
  • Екологія

Не крадіть чужих дітей

В травні активно триває період, коли пташенята сов починають покидати гнізда та досліджувати навколишнє середовище. Сови починають гніздуватися дуже рано, ще взимку, тож у них чи не першими з’являються пташенята, яких зараз можна зустріти в парках, лісах чи навіть на вулицях міст. Особливість життя совенят полягає в тому, що вони покидають гніздо ще коли не […]

  • Без категорії
  • Птахи

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: