У “Дністровії” відкрили новий інклюзивний маршрут

У Нижньодністровському національному природному парку  стало більше можливостей прогулянок для людей з вадами зору.

На екостежці «Дністровія» нещодавно встановили стенди з цікавими фактами про тваринний і рослинний світ пониззя Дністра. Важливо, що окрім української й англійської мов, інформація на стендах подається також шрифтом Брайля.

Загальна площа Нижньодністровського НПП понад 21 тис. га, проте більшість маршрутів – водні. Тому екологічна стежка «Дністровія» така важлива й популярна, адже вона пішохідна, а отже – доступна кожному.

Для місцевих жителів ця стежка знайома з дитинства. Однак, тепер це не лише місце для відпочинку та риболовлі. Завдяки зусиллям екогромади у «Дністровії» з’явились історія. Інформаційний супровід та чудові локації для фото вздовж усього шляху перетворили її на живу інтерактивну енциклопедію природи Дністра.

У минулому році маршрут прикрасили дерев’яні скульптури місцевого майстра Олександра Коваленка. Тепер тут можна побачити Лісовика і Мавку, Вартового заплав і величезну щуку– улюблений ар-об’єкт юних дослідників, що беруть участь в екоосвітніх заходах.

Юлія Тернова

Відвідати екосежку «Дністровія» можна, завітавши до міста Біляївка, Одеської області. Маршрут починається від невеличкої набережної (вулиця Костіна) і пролягає вздовж берега річки Турунчук (рукав Дністра). 5 зупинок , 1,5години, 3км.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Про парк

Новини

Побачити та спробувати: у національному парку «Гуцульщина» відкрили музейно-креативний простір «Гуцульська світлиця»

2023 року працівники національного природного парку «Гуцульщина» створили сучасний музейно-креативний простір «Гуцульська світлиця». Музейний, бо в ньому можна оглянути косівську кераміку, різьбу по дереву, ткацькі вироби, писанки, гуцульський стрій і прикраси, які виготовили сучасні майстри. Креативний, бо там проводять майстерки. Ви зможете навчитися:

  • Без категорії
  • Мандри

Ековолонтерство, нетворкінг, всесезонний туризм: чому українці їздять у національні парки

Довкола подорожей національними природними парками України є багато упереджень. Щоб їх спростувати, ми вирішили поспілкуватися з людьми, які обирають національні природні парки для мандрівок. І переконати українців, що подорожувати не страшно.

  • Без категорії
  • Мандри
  • Наука

Біленький пісок, утеплений будинок і 1400 км по добрій дорозі: як блогер Євгеній Довгалюк їздив у Шацький нацпарк

Екоактивіст, дослідник природи озера Супій на Київщині Євгеній Довгалюк поставив собі за мету об’їхати всі національні парки України та розповісти про свої мандри. У жовтні він разом із командою відвідав Шацький національний природний парк — і ми розпитали Євгенія про цю поїздку.

  • Мандри
  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: