Верховна Рада ратифікувала угоду про участь у програмі LIFE: як подати заявку на фінансування

Програма LIFE — це проєкт Європейського Союзу стосовно довкілля та клімату. Її пріоритетні напрями — природа та біорізноманіття, кругова економіка та якість життя, регулювання кліматичних змін та адаптація до них, перехід до чистої енергетики. Проєкти реалізують апліканти, які подають конкурсні заявки та отримують гранти від програми. LIFE діє вже 30 років — тут є мапа з реалізованими кейсами.

Україна стала першої країною з-поза ЄС, яка долучилася до програми LIFE. 20 вересня Верховна Рада проголосувала за ратифікацію угоди.

Що це нам дає

На початку липня в Україну приїздив Віргініюс Сінкявічюс, екокомісар ЄС та на власні очі побачив наслідки російського вторгнення:

Вторгнення Росії в Україну спричиняє істотну та безпосередню шкоду системам водопостачання та водовідведення, забруднення моря, землі та повітря, що матиме тривалий вплив на довкілля та здоров’я людей.

А партнерство з LIFE якраз дасть змогу приватним і державним організаціям отримати фінансування на проєкти з очищення та відновлення забруднених територій.

Як узяти участь у програмі

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України опублікувало новину на своїй фейсбук-сторінці. Профільний міністр підкреслив, що через співфінансування LIFE можна буде, серед іншого, відновлювати природні екосистеми, будувати центри реабілітації тварин та ревіталізувати річки. Руслан Стрілець назвав і кілька важливих цифр:

На 2022 рік Єврокомісія оголосила 34 конкурсні пропозиції на суму 598 млн євро. Уже зараз до участі в конкурсі Програми LIFE відібрано низку українських проєктів. Маю сподівання, що деякі з них можуть почати співфінансуватися вже цього року.

Нині українські природоохоронці передусім подаються на проєкти для повоєнного відновлення; загалом же проєкти можуть стосуватися розробки та апробації екоінноваційних методів і підходів, просувати нові практики природоохоронної діяльності тощо. 

Цьогоріч іще можна встигнути подати заявку на програми щодо кругової економіки та якості життя, природи й біорізноманіття, регулювання кліматичних змін (до 4 жовтня), чистої енергетики (16 листопада).

Подати заявку можна тут.

Автор зображення: JAKKAPAN JABJAINAI 
Авторське право: (C)Jakkapan

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Стежка для бьордвочингу в Нижньодністровському національному парку: як доїхати

У цьому матеріалі зібрали поради бьордвочерів Ігоря Вєтохіна, Олександра Бурковського та Сергія Ковальова про досвід птахоспоглядання на стежці "Шепіт заплав".

  • Птахи
  • Без категорії
  • Мандри

Човном пересувалися більше, ніж машиною: експедиція в національний парк «Прип’ять-Стохід»

Парк межує з Білоруссю, лежить у прикордонній зоні. З Києва ми їхали 6 годин чудовою варшавською трасою (автошлях E373. — Ред.). Після Маневичів треба повернути на північ і їхати до Любешева

  • Без категорії
  • Мандри

Святогірські спалені сосни. Репортаж з національного парку на лінії фронту

Від початку повномасштабного вторгнення росіян Сергій Ковальов працює як воєнний кореспондент, тому часто буває в зоні бойових дій. Наприкінці лютого — початку березня 2024 року він повернувся з поїздки на Схід, зокрема з території національного природного парку «Святі гори» Донецької області. Публікуємо його текст про цю поїздку.

  • Війна
  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: