Весна надії. На заповідних територіях розквітають первоцвіти

Весна крокує невпинно навіть під час військового стану. У національних парках та заповідниках України розпочинається новий цикл відродження, який знаменують перші квіти та перші весняні пісні птахів.

На заповідних територіях першими розпускаються первоцвіти, звідси і назва цієї групи рослин. Співробітники природоохоронних установ приділяють їм особливу увагу, бо багато видів з них охороняються Червоною книгою України. У місцях масового зростання первоцвіти утворюють справжні яскраві килими, які справляють на відвідувачів незабутнє враження. Цього року особливо відгукуються у серці сині та жовті ділянки пролісок, тюльпанів бузького та дібровного, горицвітів і гадючої цибульки.

 

 

Весна дає надію. Заповідні території зберігають наші природні багатства, досліджують їх та відновлюють. Придивіться до перших весняних квітів – з ними розквітає Україна і наше майбутнє.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Побачити та спробувати: у національному парку «Гуцульщина» відкрили музейно-креативний простір «Гуцульська світлиця»

2023 року працівники національного природного парку «Гуцульщина» створили сучасний музейно-креативний простір «Гуцульська світлиця». Музейний, бо в ньому можна оглянути косівську кераміку, різьбу по дереву, ткацькі вироби, писанки, гуцульський стрій і прикраси, які виготовили сучасні майстри. Креативний, бо там проводять майстерки. Ви зможете навчитися:

  • Без категорії
  • Мандри

Ековолонтерство, нетворкінг, всесезонний туризм: чому українці їздять у національні парки

Довкола подорожей національними природними парками України є багато упереджень. Щоб їх спростувати, ми вирішили поспілкуватися з людьми, які обирають національні природні парки для мандрівок. І переконати українців, що подорожувати не страшно.

  • Без категорії
  • Мандри
  • Наука

Біленький пісок, утеплений будинок і 1400 км по добрій дорозі: як блогер Євгеній Довгалюк їздив у Шацький нацпарк

Екоактивіст, дослідник природи озера Супій на Київщині Євгеній Довгалюк поставив собі за мету об’їхати всі національні парки України та розповісти про свої мандри. У жовтні він разом із командою відвідав Шацький національний природний парк — і ми розпитали Євгенія про цю поїздку.

  • Мандри
  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: