Відновлення природи після війни займе щонайменше 50 років

Відновлення природи після війни триватиме десятиліттями. Українська правда повідомляє про необхідних 50 років, посилаючись на чеське видання "Blesk". Такий час визначили чеські та українські екологи.

«Різні екосистеми мають різний час відновлення. Наприклад, за оцінками відновлення споконвічного степу в природоохоронних територіях на півдні України займе п’ятдесят років», – оцінює програмний координатор проєкту «Україна» Марцела Черночова.

Сліди від влучення снарядів у НПП "Тузлівські лимани"

Також вона зазначила, що деякі екосистеми та популяції деяких тварин і рослин були знищені настільки, що ми можемо втратити їх безповоротно.

Речник Greenpeace Лукаш Грабек зазначає, що знищення довкілля відбувається у таких масштабах зокрема через тактику ворога.

«Знищення довкілля зі зрозумілих причин відбувається дещо в тіні тих людських трагедій, за якими ми спостерігаємо і співчуваємо. Насамперед тому, що Росія використовує тактику випаленої землі та знищує великі території, включно з містами, інтенсивними бомбардуваннями», сказав речник Greenpeace Лукаш Грабек.

Експерти найбільше наголошують на проблемі переміщення важкої військової техніки та обстрілів, що спричиняють пожежі. Через вибухи, пожежі та затоплення постраждалих територій забруднюється вода, повітря та ґрунт небезпечними речовинами, які можуть залишатися в навколишньому середовищі десятиліттями.

«У майбутньому всі токсичні речовини в ґрунті можуть потрапити або безпосередньо в їжу, або в харчовий ланцюг», - зазначила Чернохова.

Український експерт, який входить у склад команди, що готує методологію оцінки та розрахунку збитків від російського вторгнення, Максим Сорока, наголошує на важливості не виділяти злочини проти довкілля в окрему категорію. Він вважає, що це також злочин проти людяності.

 

"Українське довкілля та природа свідомо знищуються з метою нашкодити людям, знищити їхні домівки та зробити неможливими жити у своїй країні", – каже він.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

У мене немає відчуття, що життя проходить повз: розмова з соло-мандрівницею Любою Бойко

Мандрівниця Любов Бойко живе в передмісті Чернівців, часто буває в національних парках Чернівецької та Івано-Франкіської областей. Ми поговорили з нею про екстремальні мандрівні досвіди, просування контенту та дивовижні зміни, які подорожі приносять у життя.

  • Без категорії
  • Мандри

Як врятувати першоцвіти. Розповідає експерт ГО “ЛІіС” Володимир Яроцький

Можна поїхати в національний природний парк і разом зі співробітником парку відвідати квітучу галявину або ж вирощувати вдома квітучі рослини – примули, фіалки, нарциси, тюльпани, гіацинти, цикламени.

  • Без категорії
  • Охорона
  • Рослини

«Вам пише парк»: комунікаційниця wownature представила свій проєкт у Польщі

На початку лютого комунікаційниця wownature Анастасія Сєрікова в Перемишлі (Польща) на фінісажі мистецьких резиденцій презентувала свій проєкт про національні природні парки України.

  • Без категорії
  • Конференція

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: