Відновлення природи після війни займе щонайменше 50 років

Відновлення природи після війни триватиме десятиліттями. Українська правда повідомляє про необхідних 50 років, посилаючись на чеське видання "Blesk". Такий час визначили чеські та українські екологи.

«Різні екосистеми мають різний час відновлення. Наприклад, за оцінками відновлення споконвічного степу в природоохоронних територіях на півдні України займе п’ятдесят років», – оцінює програмний координатор проєкту «Україна» Марцела Черночова.

Сліди від влучення снарядів у НПП "Тузлівські лимани"

Також вона зазначила, що деякі екосистеми та популяції деяких тварин і рослин були знищені настільки, що ми можемо втратити їх безповоротно.

Речник Greenpeace Лукаш Грабек зазначає, що знищення довкілля відбувається у таких масштабах зокрема через тактику ворога.

«Знищення довкілля зі зрозумілих причин відбувається дещо в тіні тих людських трагедій, за якими ми спостерігаємо і співчуваємо. Насамперед тому, що Росія використовує тактику випаленої землі та знищує великі території, включно з містами, інтенсивними бомбардуваннями», сказав речник Greenpeace Лукаш Грабек.

Експерти найбільше наголошують на проблемі переміщення важкої військової техніки та обстрілів, що спричиняють пожежі. Через вибухи, пожежі та затоплення постраждалих територій забруднюється вода, повітря та ґрунт небезпечними речовинами, які можуть залишатися в навколишньому середовищі десятиліттями.

«У майбутньому всі токсичні речовини в ґрунті можуть потрапити або безпосередньо в їжу, або в харчовий ланцюг», - зазначила Чернохова.

Український експерт, який входить у склад команди, що готує методологію оцінки та розрахунку збитків від російського вторгнення, Максим Сорока, наголошує на важливості не виділяти злочини проти довкілля в окрему категорію. Він вважає, що це також злочин проти людяності.

 

"Українське довкілля та природа свідомо знищуються з метою нашкодити людям, знищити їхні домівки та зробити неможливими жити у своїй країні", – каже він.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Ніч у музеї, розлив Десни і вода з присмаком м’яти: мандрівка в Мезинський нацпарк

Мандрівник Євгеній Довгалюк, який досліджує природу озера Супій у Київській області, вирішив відвідати з друзями всі національні парки України. Сьогодні розповідаємо про поїздку до Мезинського національного парку в Чернігівській області.

  • Мандри
  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: