Вісім природно-заповідних територій Карпат отримали перші автівки

28 травня у Мукачеві вісьмом природно-заповідним установам Карпатського регіону передали десять повнопривідних автомобілів у рамках проєкту "Підтримка природно-заповідних територій в Україні", що фінансується урядом Німеччини через Банк розвитку "Кредитна установа для відбудови" (KfW).

В багатьох випадках працівники природно-заповідних установ користуються приватними автомобілями або долають великі відстані пішки. Це знижує ефективність та результативність роботи. Перша партія автівок допоможе науковцям ефективніше досліджувати природу, особливо на віддалених об’єктах. Екоосвітяни зможуть проводити уроки у школах, куди складно добратися. 

"Коли я думаю про Карпати, то, перш за все, уявляю собі чудову природу, незаймані ліси, чудове біорізноманіття. Унікальність та вразливість Карпат роблять їх вартими захисту. Тому німецький уряд робить свій внесок для поліпшення управління природно-заповідними територіями", – наголосила Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини Анка Фельдгузен.

Незабаром у рамках проєкту буде передано ще 31 автомобіль типу пікап та закуплено уніформу для працівників служби державної охорони цільових природно-заповідних територій.

"Це велика мрія для наших працівників служби держохорони. Ми працюємо у надзвичайно складних умовах. Транспорт відсутній. Востаннє автомобілі для нашого парку були закуплені ще у 2007 році",  розповів директор Яворівського національного природного парку Михайло Біляк. 

У рамках проєкту також передбачено розроблення планів організації цільових територій, будівництво та реконструкцію основних будівель, створення бази даних кадастру природно-заповідного фонду, роботу з місцевими мешканцями, розвиток екотуризму тощо.

Довідка про проєкт

Проєкт "Підтримка природно-заповідних територій в Україні" здійснюється з метою збереження природних багатств України. Він впроваджується у рамках Німецького Фінансового Співробітництва (ФК) і фінансується німецьким Міністерством економічного співробітництва та розвитку (BMZ) через Кредитну Установу для Відбудови KfW у розмірі 14 млн євро грантових коштів. 

Проєкт впроваджується міжнародним консорціумом у складі AHT GROUP AG (керівництво), Дунайсько-Карпатської програми WWF International та Франкфуртського зоологічного товариства. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України несе відповідальність за загальну реалізацію проєкту. 

Цільові території проєкту: Карпатський національний природний парк (НПП), Верховинський НПП, Вижницький НПП, Яворівський НПП, Ужанський НПП, НПП "Синевир", природний заповідник "Горгани" та Карпатський біосферний заповідник.

Детальніше про проєкт: snpa.in.ua.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Горотерапія: походи для військових, ветеранів, родин полеглих захисників і військових волонтерів

Від 2023 року вони пішли ще далі — і спільно із турклубом Nomad.live, ГО ФОРЗА та U.S. Forest Service почали проводити природотерапію: щотижня влаштовують походи для військових, ветеранів, родин полеглих захисників і військових волонтерів.

  • Війна
  • Інклюзивність

Чи зможете ви викликати таксі з розрядженого смартфона? Заряджаємо свою “батарейку”

68 % українців не планують відпустку цього року — показало опитування Rakuten Viber, яке пройшли 100 000 українських користувачів. Українці працюють на перемогу, картають себе за відпочинок.

  • Мандри

Події для природоохоронців. Травень

Цього тижня в Україні відзначають День вишиванки, у багатьох містах проводять дні музеїв. Національні парки теж долучаються до святкування! У цій добірці зібрали можливості, які пропонують природоохоронні організації. Тут і фототури, і забіги, і гранти, і конкурси, і навчання.

  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: