Волонтери на природі. Як це працює у нас і за кордоном

“Мені здається, що результати сильно магічніші виходять, коли мотивацією не є гроші, а щось інше. Тоді є інші відчуття, інші бажання”,

поділився з нами думками про волонтерство Євгеній Довгалюк, який розвиває Центр вивчення природи, культури і архітектури “Озеро Супій”.

Сам він облаштовує будинок, де зможе приймати 8 волонтерів одночасно. На Супої волонтери інвентаризують і фотографують природу, досліджують птахів, ба навіть фарбують паркан. Один із волонтерів дослідив маршрут, яким можна бігати довкола озера.
Національні парки теж охоче працюють із волонтерами: разом рахують птахів, тварин на території (наприклад, нещодавно сліди звірів шукали в парку “Північне Поділля”, а Національний природний парк “Пирятинський” разом із волонтерами інвентаризував бобрів і сов). Пошук лелечих гнізд, орхідей, висадження жолудів і саджанців, збирання яблук для ведмедів у реабілітаційному притулку для бурих ведмедів нацпарку “Синевир”, обрізання кущів (як робили біля адмінбудівлі заповідника Розточчя), виготовлення жуківень, встановлення фотопасток, фотографування, прибирання (готувати територію до зими запрошували у Ведмежий притулок “Домажир”) — це все вдалі приклади залучення волонтерів.
Люди охоче долучаються до волонтерства, адже це дає відчуття єднання з великим і важливим, а якщо волонтерити ще й на природі, у красивому місці, то отримуєш відчуття приємної втоми, розвантажуєш голову, насолоджуєшся результатом праці та наповнюєшся свіжим повітрям. У світі парки теж охоче залучають волонтерів. Добровольці вирощують і готують їжу тваринам, проводять заходи, допомагають складати заявки на гранти, перекладають і пишуть тексти, продають сувеніри, облаштовують туристичні маршрути, збирають матеріали для досліджень. Більше прикладів взаємодії з волонтерами можна подивитися тут.
Про волонтерські ініціативи парки повідомляють на своїх сторінках у соціальних мережах. Тому радимо підписуватися на сторінки улюблених парків і стежити за їхніми подіями. А паркам — частіше влаштовувати такі активності, бо ми дуже їх любимо!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Відпочити взимку в національному парку: 11 варіантів

Національні природні парки часто розташовані серед дикої природи, далеко від великих доріг і міст. Щоб побачити та встигнути більше, особливо коли день короткий, можна зупинитися на ніч у житлі парку. У цьому переліку зібрали установи, які мають житло з опаленням.

  • Без категорії
  • Мандри

Залізнична романтика, цвітіння пізньоцвіта осіннього та ще 5 причин побувати восени в Ужанському нацпарку

Ужанський національний природний парк - Uzhanskyi National Nature Park розташований у Закарпатській області. Розповідаємо, чому ми любимо це місце і кличемо туди вас:

  • Без категорії
  • Мандри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: