Волонтери на природі. Як це працює у нас і за кордоном

“Мені здається, що результати сильно магічніші виходять, коли мотивацією не є гроші, а щось інше. Тоді є інші відчуття, інші бажання”,

поділився з нами думками про волонтерство Євгеній Довгалюк, який розвиває Центр вивчення природи, культури і архітектури “Озеро Супій”.

Сам він облаштовує будинок, де зможе приймати 8 волонтерів одночасно. На Супої волонтери інвентаризують і фотографують природу, досліджують птахів, ба навіть фарбують паркан. Один із волонтерів дослідив маршрут, яким можна бігати довкола озера.
Національні парки теж охоче працюють із волонтерами: разом рахують птахів, тварин на території (наприклад, нещодавно сліди звірів шукали в парку “Північне Поділля”, а Національний природний парк “Пирятинський” разом із волонтерами інвентаризував бобрів і сов). Пошук лелечих гнізд, орхідей, висадження жолудів і саджанців, збирання яблук для ведмедів у реабілітаційному притулку для бурих ведмедів нацпарку “Синевир”, обрізання кущів (як робили біля адмінбудівлі заповідника Розточчя), виготовлення жуківень, встановлення фотопасток, фотографування, прибирання (готувати територію до зими запрошували у Ведмежий притулок “Домажир”) — це все вдалі приклади залучення волонтерів.
Люди охоче долучаються до волонтерства, адже це дає відчуття єднання з великим і важливим, а якщо волонтерити ще й на природі, у красивому місці, то отримуєш відчуття приємної втоми, розвантажуєш голову, насолоджуєшся результатом праці та наповнюєшся свіжим повітрям. У світі парки теж охоче залучають волонтерів. Добровольці вирощують і готують їжу тваринам, проводять заходи, допомагають складати заявки на гранти, перекладають і пишуть тексти, продають сувеніри, облаштовують туристичні маршрути, збирають матеріали для досліджень. Більше прикладів взаємодії з волонтерами можна подивитися тут.
Про волонтерські ініціативи парки повідомляють на своїх сторінках у соціальних мережах. Тому радимо підписуватися на сторінки улюблених парків і стежити за їхніми подіями. А паркам — частіше влаштовувати такі активності, бо ми дуже їх любимо!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Волонтерський екотур на підтримку національного парку “Холодний Яр” організовує клуб мандрівників “Добре поїхали!”

9 березня відбудеться друга поїздка в національний парк "Холодний Яр" (і це має бути пік цвітіння, прогнозує Ярослав Козак). Учасники матимуть час на фотографії біля підсніжників і побачать визначні місця парку:

  • Без категорії
  • Мандри
  • Оперативно
  • Рослини

Немає відчуття, що життя проходить повз мене: розмова з соло-мандрівницею Любою Бойко

Мандрівниця Любов Бойко живе в передмісті Чернівців, часто буває в національних парках Чернівецької та Івано-Франкіської областей. Ми поговорили з нею про екстремальні мандрівні досвіди, просування контенту та дивовижні зміни, які подорожі приносять у життя.

  • Без категорії
  • Мандри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: