Як дізнатися, чи заселилася пташка у сов’ятник. Історія однієї довгохвостої сови

Пам’ятаєте, де у дитячих книжках живуть сови? Правильно, у дуплах великих дерев. Коли таких дерев мало, совам немає де жити. Тоді працівники національних парків роблять для них будиночки, які вішають на дерево, — сов’ятники. Саме до такого будиночка провели волонтерів заходу “Операція сойка: сіємо жолуді” працівники національного парку “Гуцульщина”.
“Чи заселився хтось у сов’ятник?” — міркували ми на землі і науковець парку Олег у повітрі, коли намагався з драбини сфотографувати інтер’єр будиночка.
Для цієї справи він користується спеціальним гаджетом: до жердини прикріплено селфі-палицю. Натискаючи кнопку на палиці, Олег отримує зображення на телефон, мінімально турбуючи гіпотетичного птаха. Одна біда: коли натискаєш кнопку, не видно, що саме знімаєш. Тричі Олег робив знімок, перевіряв камеру — і то затемно, то змазано зображення, то видно лиш кілька пір’їн.
— Спробуйте мій телефон! Я бачитиму на смартгодиннику, що ви знімаєте,
уже коли ми й не сподівалися побачити вміст сов’ятника, запропонувала волонтерка Аня.
Ось знову Олег кріпить телефон, Аня спостерігає, як камера пролазить крізь щілину у сов’ятнику — і ось видно ці два очиська! Є!
Сов’ятник став будиночком для довгохвостої сови, пояснив нам науковець. Вона відклала там яєчка і тепер сидить на них. Можна складати драбину!
Отже, сова має нерухомість, сов’ятники виконують свою роль, а Аня зможе довести мамі практичну цінність свого годинника.
Ми ж тішимося магічному результату, який дає взаємодія між парками та волонтерами. Відео, як це було, дивіться тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Горотерапія: походи для військових, ветеранів, родин полеглих захисників і військових волонтерів

Від 2023 року вони пішли ще далі — і спільно із турклубом Nomad.live, ГО ФОРЗА та U.S. Forest Service почали проводити природотерапію: щотижня влаштовують походи для військових, ветеранів, родин полеглих захисників і військових волонтерів.

  • Війна
  • Інклюзивність

Чи зможете ви викликати таксі з розрядженого смартфона? Заряджаємо свою “батарейку”

68 % українців не планують відпустку цього року — показало опитування Rakuten Viber, яке пройшли 100 000 українських користувачів. Українці працюють на перемогу, картають себе за відпочинок.

  • Мандри

Події для природоохоронців. Травень

Цього тижня в Україні відзначають День вишиванки, у багатьох містах проводять дні музеїв. Національні парки теж долучаються до святкування! У цій добірці зібрали можливості, які пропонують природоохоронні організації. Тут і фототури, і забіги, і гранти, і конкурси, і навчання.

  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: