З Африки до України: за 6 тисяч кілометрів від дому попали у війну

Сиворакша - птах розміром з голуба та вагою до 190 грам прилітає з Південної Африки до України гніздуватися. Чисельність птаха в Україні скорочується щороку. Він занесений до Червоної книги.

Іван Русєв, керівник наукового відділу національного природного парку "Тузлівські лимани" зазначає, що чимало сиворакшок гніздується на природно-заповідній території. Протяжність урвищ лиманів майже 100 кілометрів,  на кожному кілометрі по 1-2 гніздуючі пари.

Кожен вибух, кожен незвичайний звук, який спровокований війною, лякає їх, особливо маленьких

"Зараз пора коли ці рідкісні види птахів вигодовують свою малечу в норах, зроблених птахами в обривах лиманів. Але кожен вибух, кожен незвичайний звук, який спровокований війною, лякає їх, особливо маленьких", розповідає Іван Русєв, доктор біологічних наук, професор, керівник наукового відділу національного природного парку "Тузлівські лимани".

В кінці серпня птахи полетять додому, до Південної Африки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Як війна впливає на диких тварин і птахів. Говорять науковці

“Важко сказати, як вплинула війна на тварин, бо нам заборонено ходити в ліс, територію заміновано”, — зазвичай працівники національних парків не можуть точно визначити шкоду бойових дій для тварин. Подекуди вони чули поодинокі вибухи в лісі, припускають, що на міні міг підірватися, скажімо, вовк чи лось. Зібрали думки учених.

  • Війна

Події для природоохоронців. 14.03 – 31.03

Відновлення лісу Лісові ініціативи і суспільство ForestCom запрошують відновлювати ліс разом із національним парком "Гуцульщина". Учасники сіятимуть насінини місцевого дуба звичайного на місці немісцевого дуба червоного.

  • Без категорії
  • Екологія
  • Конкурси
  • Конференція
  • Наука

База даних кадастру ПЗФ: 1851 об’єкт ПЗФ тепер має чіткі межі на карті

2021 року в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» було розпочато роботу над розв’язанням цієї проблеми — створення повного набору меж територій ПЗФ, пов’язаних документів і даних. Для цього потрібно зібрати, оцифрувати та впорядкувати архів установчих документів ПЗФ і створити або уточнити векторні геодані меж територій ПЗФ. Тендер на цю роботу виграла компанія GIS and IT services, і в жовтні 2021 представила перші результати: архів, який охопив 115 територій ПЗФ Харківської та Закарпатської областей.

  • Без категорії
  • Охорона

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: