З Африки до України: за 6 тисяч кілометрів від дому попали у війну

Сиворакша - птах розміром з голуба та вагою до 190 грам прилітає з Південної Африки до України гніздуватися. Чисельність птаха в Україні скорочується щороку. Він занесений до Червоної книги.

Іван Русєв, керівник наукового відділу національного природного парку "Тузлівські лимани" зазначає, що чимало сиворакшок гніздується на природно-заповідній території. Протяжність урвищ лиманів майже 100 кілометрів,  на кожному кілометрі по 1-2 гніздуючі пари.

Кожен вибух, кожен незвичайний звук, який спровокований війною, лякає їх, особливо маленьких

"Зараз пора коли ці рідкісні види птахів вигодовують свою малечу в норах, зроблених птахами в обривах лиманів. Але кожен вибух, кожен незвичайний звук, який спровокований війною, лякає їх, особливо маленьких", розповідає Іван Русєв, доктор біологічних наук, професор, керівник наукового відділу національного природного парку "Тузлівські лимани".

В кінці серпня птахи полетять додому, до Південної Африки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Волонтерський екотур на підтримку національного парку “Холодний Яр” організовує клуб мандрівників “Добре поїхали!”

9 березня відбудеться друга поїздка в національний парк "Холодний Яр" (і це має бути пік цвітіння, прогнозує Ярослав Козак). Учасники матимуть час на фотографії біля підсніжників і побачать визначні місця парку:

  • Без категорії
  • Мандри
  • Оперативно
  • Рослини

Немає відчуття, що життя проходить повз мене: розмова з соло-мандрівницею Любою Бойко

Мандрівниця Любов Бойко живе в передмісті Чернівців, часто буває в національних парках Чернівецької та Івано-Франкіської областей. Ми поговорили з нею про екстремальні мандрівні досвіди, просування контенту та дивовижні зміни, які подорожі приносять у життя.

  • Без категорії
  • Мандри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: