Звідки з’являється ліс: на Львівщині відкрили новий насіннєвий центр

У Львові на базі ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» відкрили інноваційний лісорозсадницький комплекс.

Окрім переробки та зберігання насіння основних лісових порід області, тут вирощуватимуть саджанці на основі сучасних технологій шведської компанії ВСС АВ, яка є світовим лідером у виробництві устаткування для розсадників.

“Безумовно, відкриття Львівського селекційно-насіннєвого центру – важлива подія. Тут вирощуватимуться типові для України лісові породи. Зауважу, що це лише початок. У планах – насіннєві центри на Донеччині, Волині, Івано-Франківщині, Хмельниччині, Київщині, Сумщині, Херсонщині, Кіровоградщині. Впевнений, що інвестиції в інфраструктуру створення лісу, це вклад у майбутнє наших дітей та онуків”, – зауважив Богдан Боруховський, перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.

У новому комплексі вирощуватимуть сіянці для відновлення лісів Карпат – ялиці білої, буку лісового, сосни звичайної, дубу звичайного, модрини європейської тощо. Завдяки новому центру, державне підприємство додатково отримає ще 7,5 млн сіянців на рік із закритою кореневою системою та 4 млн сіянців із покращеною кореневою системою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Стежка для бьордвочингу в Нижньодністровському національному парку: як доїхати

У цьому матеріалі зібрали поради бьордвочерів Ігоря Вєтохіна, Олександра Бурковського та Сергія Ковальова про досвід птахоспоглядання на стежці "Шепіт заплав".

  • Птахи
  • Без категорії
  • Мандри

Човном пересувалися більше, ніж машиною: експедиція в національний парк «Прип’ять-Стохід»

Парк межує з Білоруссю, лежить у прикордонній зоні. З Києва ми їхали 6 годин чудовою варшавською трасою (автошлях E373. — Ред.). Після Маневичів треба повернути на північ і їхати до Любешева

  • Без категорії
  • Мандри

Святогірські спалені сосни. Репортаж з національного парку на лінії фронту

Від початку повномасштабного вторгнення росіян Сергій Ковальов працює як воєнний кореспондент, тому часто буває в зоні бойових дій. Наприкінці лютого — початку березня 2024 року він повернувся з поїздки на Схід, зокрема з території національного природного парку «Святі гори» Донецької області. Публікуємо його текст про цю поїздку.

  • Війна
  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: