Заповідні території
під час війни

Унікальна рослинність на крейдяних відслоненнях окупованого національного природного парку в степовій зоні України; наразі рідкісний біотоп в Європі.

Нова
реальність

Українська дика природа неймовірна – ліси і степи, болота і гори, скелі і печери, ріки і моря, заплави і навіть пустеля. Тут збереглися праліси, рідкісні типи оселищ, де проживають виняткові тварини та рослини. А тепер тут ще й знайшли прихисток люди, які змушені втікати. Втікати від війни…

На сьогоднішній день війна російської федерації проти України вплинула 20% заповідних територій. 2,9 млн га територій Смарагдової мережі в зоні ризику. Деталі у інфографіці нижче.

На час війни Wownature стає голосом порятунку дикої природи в Україні. Ми покажемо як у час бомбардувань природно-заповідні установи разом з партнерами докладать надзусиль, щоб зберегти найцінніше – дику природу і людські життя. Дізнайтесь як долучитися до допомоги.

Детальніше

Міжнародні статуси

#UAnatureinwar
20% заповідних територій України, уражено війною
infographics
16
Рамсарських об’єктів площею більше 600,000 га під загрозою знищення. Це ті території, які мають статус водно-болотних угідь міжнародного значення завдяки їх унікальному біорізноманіттю
1
водно-болотне угіддя «Архіпелаг Великі і Малі Кучугури» площею 7740 га нині деокуповане, втім через близьке розташування до лінії фронту все одно перебуває під загрозою
8
наших заповідників і 10 нацпарків окупували росіяни. Наразі 2 нацпарки завдяки зусиллям ЗСУ деокуповані.
20%
природоохоронних територій України уражено війною На окупованих територіях російські війська не підтримують заповідний статус наших природоохоронних територій і використовують їх як плацдарм для розміщення військ.
2,9 млн га
територій Смарагдової мережі в зоні ризику Ці території є значною частиною природоохоронної мережі Європи, яка охороняється в рамках законодавства ЄС та Ради Європи.
people-icon
> 60 тис кількість тимчасово-переміщених осіб, які знайшли прихисток на природоохоронних територіях
people-icon
> 5 тис кількість працівників, які працюють у національних парках та заповідниках

Новини парку

Всі новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: