Чорнобильський заповідник став науковою установою. Тепер офіційно

6 років. Саме стільки часу Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник чекав належного оформлення, пройшовши шлях від реєстрації бюджетної установи до отримання свідоцтва про державну атестацію наукової установи, повідомив Руслан Стрілець, міністр захисту довкілля та природних ресурсів України.

10 вересня уряд передав 226 964,7 гектара (за площею — як три Києва) у постійне користування заповіднику, а це — найбільший резерват дикої природи у Європі. Ядром заповідника є Чорнобильський заказник та північні лісові масиви. 

Що це означає для заповідника:

  • включення до Державного реєстру наукових установ — а отже, можливість отримати державне фінансування на науково-дослідні роботи;
  • долучення до європейського дослідницького простору — а це важливо для розвитку міжнародного науково-технічного співробітництва, зокрема обміну знаннями та можливостями для дослідників;
  • ширші можливості для відновлення після воєнних дій (Міндовкілля оцінило збитки від окупації російськими військами у майже 2,5 млрд грн.).

Чорнобильський заповідник, отримавши доступ до найновіших наукових знань, зможе ефективніше управляти заповідною територією для збереження біотичного й ландшафтного різноманіття, адаптації природних комплексів до змін клімату.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Учитися говорити простіше. Співробітники нацпарків і заповідників пройшли тренінг з комунікації

“Якщо ми будемо й далі робити свою роботу, але висловлюватися простіше, то наші ідеї знайдуть більше читачів, слухачів і прихильників”: 17-19 травня Українська природоохоронна група провела комунікаційний тренінг для співробітників природоохоронної галузі.

  • Без категорії
  • Війна
  • Конференція
  • Наука

Ніч у музеї, розлив Десни і вода з присмаком м’яти: мандрівка в Мезинський нацпарк

Мандрівник Євгеній Довгалюк, який досліджує природу озера Супій у Київській області, вирішив відвідати з друзями всі національні парки України. Сьогодні розповідаємо про поїздку до Мезинського національного парку в Чернігівській області.

  • Мандри
  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: