Чорнобильський заповідник став науковою установою. Тепер офіційно

6 років. Саме стільки часу Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник чекав належного оформлення, пройшовши шлях від реєстрації бюджетної установи до отримання свідоцтва про державну атестацію наукової установи, повідомив Руслан Стрілець, міністр захисту довкілля та природних ресурсів України.

10 вересня уряд передав 226 964,7 гектара (за площею — як три Києва) у постійне користування заповіднику, а це — найбільший резерват дикої природи у Європі. Ядром заповідника є Чорнобильський заказник та північні лісові масиви. 

Що це означає для заповідника:

  • включення до Державного реєстру наукових установ — а отже, можливість отримати державне фінансування на науково-дослідні роботи;
  • долучення до європейського дослідницького простору — а це важливо для розвитку міжнародного науково-технічного співробітництва, зокрема обміну знаннями та можливостями для дослідників;
  • ширші можливості для відновлення після воєнних дій (Міндовкілля оцінило збитки від окупації російськими військами у майже 2,5 млрд грн.).

Чорнобильський заповідник, отримавши доступ до найновіших наукових знань, зможе ефективніше управляти заповідною територією для збереження біотичного й ландшафтного різноманіття, адаптації природних комплексів до змін клімату.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Побачити та спробувати: у національному парку «Гуцульщина» відкрили музейно-креативний простір «Гуцульська світлиця»

2023 року працівники національного природного парку «Гуцульщина» створили сучасний музейно-креативний простір «Гуцульська світлиця». Музейний, бо в ньому можна оглянути косівську кераміку, різьбу по дереву, ткацькі вироби, писанки, гуцульський стрій і прикраси, які виготовили сучасні майстри. Креативний, бо там проводять майстерки. Ви зможете навчитися:

  • Без категорії
  • Мандри

Ековолонтерство, нетворкінг, всесезонний туризм: чому українці їздять у національні парки

Довкола подорожей національними природними парками України є багато упереджень. Щоб їх спростувати, ми вирішили поспілкуватися з людьми, які обирають національні природні парки для мандрівок. І переконати українців, що подорожувати не страшно.

  • Без категорії
  • Мандри
  • Наука

Біленький пісок, утеплений будинок і 1400 км по добрій дорозі: як блогер Євгеній Довгалюк їздив у Шацький нацпарк

Екоактивіст, дослідник природи озера Супій на Київщині Євгеній Довгалюк поставив собі за мету об’їхати всі національні парки України та розповісти про свої мандри. У жовтні він разом із командою відвідав Шацький національний природний парк — і ми розпитали Євгенія про цю поїздку.

  • Мандри
  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: