Чорнобильський заповідник став науковою установою. Тепер офіційно

6 років. Саме стільки часу Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник чекав належного оформлення, пройшовши шлях від реєстрації бюджетної установи до отримання свідоцтва про державну атестацію наукової установи, повідомив Руслан Стрілець, міністр захисту довкілля та природних ресурсів України.

10 вересня уряд передав 226 964,7 гектара (за площею — як три Києва) у постійне користування заповіднику, а це — найбільший резерват дикої природи у Європі. Ядром заповідника є Чорнобильський заказник та північні лісові масиви. 

Що це означає для заповідника:

  • включення до Державного реєстру наукових установ — а отже, можливість отримати державне фінансування на науково-дослідні роботи;
  • долучення до європейського дослідницького простору — а це важливо для розвитку міжнародного науково-технічного співробітництва, зокрема обміну знаннями та можливостями для дослідників;
  • ширші можливості для відновлення після воєнних дій (Міндовкілля оцінило збитки від окупації російськими військами у майже 2,5 млрд грн.).

Чорнобильський заповідник, отримавши доступ до найновіших наукових знань, зможе ефективніше управляти заповідною територією для збереження біотичного й ландшафтного різноманіття, адаптації природних комплексів до змін клімату.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: