Чорнобильський заповідник став науковою установою. Тепер офіційно

6 років. Саме стільки часу Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник чекав належного оформлення, пройшовши шлях від реєстрації бюджетної установи до отримання свідоцтва про державну атестацію наукової установи, повідомив Руслан Стрілець, міністр захисту довкілля та природних ресурсів України.

10 вересня уряд передав 226 964,7 гектара (за площею — як три Києва) у постійне користування заповіднику, а це — найбільший резерват дикої природи у Європі. Ядром заповідника є Чорнобильський заказник та північні лісові масиви. 

Що це означає для заповідника:

  • включення до Державного реєстру наукових установ — а отже, можливість отримати державне фінансування на науково-дослідні роботи;
  • долучення до європейського дослідницького простору — а це важливо для розвитку міжнародного науково-технічного співробітництва, зокрема обміну знаннями та можливостями для дослідників;
  • ширші можливості для відновлення після воєнних дій (Міндовкілля оцінило збитки від окупації російськими військами у майже 2,5 млрд грн.).

Чорнобильський заповідник, отримавши доступ до найновіших наукових знань, зможе ефективніше управляти заповідною територією для збереження біотичного й ландшафтного різноманіття, адаптації природних комплексів до змін клімату.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Горотерапія: походи для військових, ветеранів, родин полеглих захисників і військових волонтерів

Від 2023 року вони пішли ще далі — і спільно із турклубом Nomad.live, ГО ФОРЗА та U.S. Forest Service почали проводити природотерапію: щотижня влаштовують походи для військових, ветеранів, родин полеглих захисників і військових волонтерів.

  • Війна
  • Інклюзивність

Чи зможете ви викликати таксі з розрядженого смартфона? Заряджаємо свою “батарейку”

68 % українців не планують відпустку цього року — показало опитування Rakuten Viber, яке пройшли 100 000 українських користувачів. Українці працюють на перемогу, картають себе за відпочинок.

  • Мандри

Події для природоохоронців. Травень

Цього тижня в Україні відзначають День вишиванки, у багатьох містах проводять дні музеїв. Національні парки теж долучаються до святкування! У цій добірці зібрали можливості, які пропонують природоохоронні організації. Тут і фототури, і забіги, і гранти, і конкурси, і навчання.

  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: