Стежка для бьордвочингу в Нижньодністровському національному парку: як доїхати

Рік тому, у квітні 2023, ми розповідали про екостежку «Шепіт заплав» у Нижньодністровському національному природному парку. Її полюбляють бьордвочери, і не дивно: орнітофауна парку становить близько 180 видів! Спостерігати за птахами тут можна й нині, під час дії воєнного стану.

У цьому матеріалі зібрали поради бьордвочерів про птахоспоглядання на цій стежці та дізналися в парку про стан справ. 

Ігор Вєтохін: як дістатися до стежки

На стежці «Шепіт заплав» Ігор був 7 разів, в усі пори року. Приїжджає сюди, бо буває в Овідіополі, а ця стежка — найближче місце для спостереження за птахами. Доїхати до стежки можна із сіл Маяки й Надлиманське:

Мені найбільше подобається бувати в Нижньодністровському парку з квітня до вересня–жовтня. Навесні бачив одуда, жовту плиску, очеретяних лунів. У червні-липні — пеліканів, восени — сірих і білолобих гусей. В одному місці двічі зблизька бачив зайця.

Рожеві пелікани
Заєць сірий
Лунь очеретяний

Ігор розповідає, що на інформаційних стендах уздовж стежки написано, яких птахів можна побачити, описано маршрут.

Ігор їхав своєю машиною трасою Одеса — Рені (М15). Перед Маяками повернув на ґрунтову дорогу (Т1625) і їхав до цього знаку:

Можна залишити авто там або біля початку стежки. По дорозі є стенд, який сповіщає, що ти перебуваєш на території національного парку. На ньому — к’юар-код, щоб оплатити відвідування стежки.

Маршрутка їздить там само, від зупинки до стежки йти хвилин 40. За досвідом Ігоря з Одеси туди їхати години півтори.

Стежка класна. Хотілося б, щоб вона була доступна від початку до кінця — бо подекуди зарості заважають. Ще бракує схованок: від стежки близько до місця, де сидять пелікани. Коли ти йдеш, то зганяєш їх, і потім треба ще пів години чекати, щоб вони повернулися. Дерев немає, праворуч і ліворуч вода, — тому лякаєш птахів, коли йдеш. Якщо є бінокль, тоді можна більше побачити, звісно.

Олександр Бурковський: яких птахів можна побачити на стежці «Шепіт заплав»

Олександр Бурковський, бьордвочер з Одеси, розказав, яких птахів планує побачити на стежці навесні:

З кінця лютого жайворонки (польовий, лісовий, степовий) летять, потім — вівчарики (спочатку ковалики, далі й інші), різні кропив'янки, деякі види очеретянок у квітні прилітають, трав'янки (спочатку чорноголова, за нею — лучна).

З хижих птахів — канюки звичайні, степові, зимняки. Очеретяних лунів там зимує небагато, але масово з півдня летять навесні. Перші степові луні теж у березні летять. Можна на якогось з орлів натрапити, якщо повезе. Куликів величезний список у березні прилітає.

У цьому відео фоторепортера, бьордвочера, активіста Сергія Ковальова можна побачити птахів і пейзажі стежки.

У національному парку про побажання бьордвочерів знають: місця для сховків визначили, навесні планують облаштувати – а також додати новий інфостенд. 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: