Як збільшити туристичний потенціал Чорнобиля?

Чорнобиль – найбільший урок безпеки людства. Світ зробив свої висновки. І нарешті, Чорнобильська зона відчуження готова писати нову історію.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з Державним агентством України з управління зоною відчуження ініціювали дослідження пріоритетних напрямів розвитку відвідування Зони відчуження.

Ключові позиції:

  • Необхідно створити єдине позиціонування ЧЗВ як в Україні, так і у світі. За понад 35 років, Чорнобильська зона відчуження не мала єдиного сформованого наративу.
  • Основний потік відвідувачів – ті, хто подорожують одним днем. Тому важливо прибрати колізію з обов’язковою попередньою реєстрацією, аби відвідувач міг день у день потрапити у Зону відчуження.
  • Туристичні маршрути потребують осучаснення та розширення на безпечні території, щоб показувати відвідувачам все різноманіття зони, а не лише роками «стоптані» локації. Потрібно здійснити сертифікацію гідів, які проводять екскурсії. Адже через відсутність єдиних стандартів та офіційних наративів, наразі відбувається інформаційний хаос.
  • Інфраструктурні зміни. Мова йде про створення необхідних комфортних умов на контрольно-пропускних пунктах, оновлення дорожнього покриття та зрозумілу навігацію в середині зони.
  • Однією з важливих змін є консервація ключових об’єктів. Вкладаючи в ревіталізацію – держава вкладає в майбутнє Зони відчуження та дає їй реальний шанс утримувати себе самостійно (звісно, не йдеться про утримання об’єкта «Укриття», СВЯП-2, та інших стратегічних об’єктів зони відчуження).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Про парк

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: