Як збільшити туристичний потенціал Чорнобиля?

Чорнобиль – найбільший урок безпеки людства. Світ зробив свої висновки. І нарешті, Чорнобильська зона відчуження готова писати нову історію.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з Державним агентством України з управління зоною відчуження ініціювали дослідження пріоритетних напрямів розвитку відвідування Зони відчуження.

Ключові позиції:

 • Необхідно створити єдине позиціонування ЧЗВ як в Україні, так і у світі. За понад 35 років, Чорнобильська зона відчуження не мала єдиного сформованого наративу.
 • Основний потік відвідувачів – ті, хто подорожують одним днем. Тому важливо прибрати колізію з обов’язковою попередньою реєстрацією, аби відвідувач міг день у день потрапити у Зону відчуження.
 • Туристичні маршрути потребують осучаснення та розширення на безпечні території, щоб показувати відвідувачам все різноманіття зони, а не лише роками «стоптані» локації. Потрібно здійснити сертифікацію гідів, які проводять екскурсії. Адже через відсутність єдиних стандартів та офіційних наративів, наразі відбувається інформаційний хаос.
 • Інфраструктурні зміни. Мова йде про створення необхідних комфортних умов на контрольно-пропускних пунктах, оновлення дорожнього покриття та зрозумілу навігацію в середині зони.
 • Однією з важливих змін є консервація ключових об’єктів. Вкладаючи в ревіталізацію – держава вкладає в майбутнє Зони відчуження та дає їй реальний шанс утримувати себе самостійно (звісно, не йдеться про утримання об’єкта «Укриття», СВЯП-2, та інших стратегічних об’єктів зони відчуження).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Про парк

Новини

Побачити та спробувати: у національному парку «Гуцульщина» відкрили музейно-креативний простір «Гуцульська світлиця»

2023 року працівники національного природного парку «Гуцульщина» створили сучасний музейно-креативний простір «Гуцульська світлиця». Музейний, бо в ньому можна оглянути косівську кераміку, різьбу по дереву, ткацькі вироби, писанки, гуцульський стрій і прикраси, які виготовили сучасні майстри. Креативний, бо там проводять майстерки. Ви зможете навчитися:

 • Без категорії
 • Мандри

Ековолонтерство, нетворкінг, всесезонний туризм: чому українці їздять у національні парки

Довкола подорожей національними природними парками України є багато упереджень. Щоб їх спростувати, ми вирішили поспілкуватися з людьми, які обирають національні природні парки для мандрівок. І переконати українців, що подорожувати не страшно.

 • Без категорії
 • Мандри
 • Наука

Біленький пісок, утеплений будинок і 1400 км по добрій дорозі: як блогер Євгеній Довгалюк їздив у Шацький нацпарк

Екоактивіст, дослідник природи озера Супій на Київщині Євгеній Довгалюк поставив собі за мету об’їхати всі національні парки України та розповісти про свої мандри. У жовтні він разом із командою відвідав Шацький національний природний парк — і ми розпитали Євгенія про цю поїздку.

 • Мандри
 • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: