Які заповідники та парки збільшать у 2022 році

У 2021 році площу природно-заповідного фонду збільшили на понад 10 тис га і на 217 тис га були розширені площі водно-болотних угідь.

В Україні створили національні природні парки «Холодний Яр», «Куяльницький», «Пуща Радзівіла» та розширили межі Карпатського біосферного заповідника, нацпарків «Вижницький» і «Меотида» та ботанічного заказника загальнодержавного значення «Староманзирський».

Усі ці території є цінними та важливими для збереження наших унікальних ландшафтів, водно-болотних угідь, рослин та тварин. Наразі ми вже підготували проєкти указів Президента України, які дозволять розширити території таких домівок для червонокнижних тварин та рослин:

  • Рівненський природний заповідник. Його територія поповниться на 6395 гектарів. Більшість з них є Смарагдовою мережею та частиною водно-болотного угіддя «Торфово-болотний масив Переброди», що є одним з головних місць існування водоплавних птахів та охороняється в рамках Конвенції про водно-болотні угіддя.

  • Національний природний парк «Кармелюкове Поділля» на Вінничині. Плануємо розширити нацпарк майже на 64 гектари та завершити процес передачі майже 48 гектарів, які включені Указом Президента ще у 2009 році («Про створення національного природного парку «Кармелюкове Поділля» від 16 грудня 2009 року № 1057/200).

  • Національний природний парк «Великий Луг» у Запорізькій області має збільшитися на понад 9274 гектари. До нього увійде частина акваторії Василівської затоки та східної частини акваторії Каховського водосховища.

  • Національний природний парк «Синьогора». До нього увійде 32 гектари земель Івано-Франківщини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Новини

Побачити та спробувати: у національному парку «Гуцульщина» відкрили музейно-креативний простір «Гуцульська світлиця»

2023 року працівники національного природного парку «Гуцульщина» створили сучасний музейно-креативний простір «Гуцульська світлиця». Музейний, бо в ньому можна оглянути косівську кераміку, різьбу по дереву, ткацькі вироби, писанки, гуцульський стрій і прикраси, які виготовили сучасні майстри. Креативний, бо там проводять майстерки. Ви зможете навчитися:

  • Без категорії
  • Мандри

Ековолонтерство, нетворкінг, всесезонний туризм: чому українці їздять у національні парки

Довкола подорожей національними природними парками України є багато упереджень. Щоб їх спростувати, ми вирішили поспілкуватися з людьми, які обирають національні природні парки для мандрівок. І переконати українців, що подорожувати не страшно.

  • Без категорії
  • Мандри
  • Наука

Біленький пісок, утеплений будинок і 1400 км по добрій дорозі: як блогер Євгеній Довгалюк їздив у Шацький нацпарк

Екоактивіст, дослідник природи озера Супій на Київщині Євгеній Довгалюк поставив собі за мету об’їхати всі національні парки України та розповісти про свої мандри. У жовтні він разом із командою відвідав Шацький національний природний парк — і ми розпитали Євгенія про цю поїздку.

  • Мандри
  • Без категорії

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: